2. liga: Banská Bystrica – FC Šamorín 5:0 (ohlasy trénerov, zostrih)

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 5:0 (0:0)
Góly: 53., 56. a 88. Polievka (prvý z 11 m), 65. Vaščák, 76. Prikryl Rozhodoval: Kozák
ŽK: Laksik (B. Bystrica)
1190 divákov

V 10 minúte sa domácim zranil Vajda a na jeho miesto nastúpil Laksík, ktorý sa vysunul na hrot domáceho útoku.V 15 minúte mohlo byť 2:0 ale Vaščákovu strelu z vnútra šestnástky hosťujúca obrana zblokovala.Šamorín sa po prvýkrát dostal pred domácu bránu v 18 minúte keď z ľavej strany zahrával rohový kop ale domáca obrana bola na mieste. Ďalšiu veľkú šancu mali domáci v 21 minúte,keď Laksíkovu hlavičku z 5 metrov hosťujúci brankár z bránkovej čiary vyrazil.O osem minút na to Kupčík z 10 metrov prestrelil hosťujúcu bránu.V 33 minúte Laksík z troch metrov netrafil hosťujúcu bránu. V 34 a 35 minúte sa k slovu dostal Vaščák .Jeho prvú strelu hosťujúca obrana zblokovala a jeho druhá strela po Poliervkovej prihrávke išla tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány.V 38 minúte hostia zahrávali druhý rohový kop ale domáca obrana si s centrovanou loptou poradila.A keď v nastavenom čase si ani Kupčíkova hlavička nenašla cestu do siete a odrazila sa od pravej žrde hosťujúcej brány odchádzali mužstvá napriek tomu,že sa takmer celý prvý polčas hralo na polovici Šamorína a domáci nepremenili 5-6 vyložených šancí za bezgólového stavu 0:0.

Druhý polčas začali náporom domáci futbalisti. V 53 minúte bol nedovoleným spôsobom v pokutovom území Šamorína zastavený prenikájúci Polievka.Nariadený pokutový kop Polievka namieril k ľavému dolnému rohu hosťujúcej brány a Dukla viedla 1:0. O tri minúty na to Polievka spoza šestnástky trafil opäť ľavý dolný roh Hajdúchovej brány a bolo 2:O. V 59 minúte sa v gólovej šanci ocitol Starší. Prehodil hosťujúceho brankára ale lopta o niekoľko centimetrov minula pravý roh jeho brány. V 62 minúte sa v šanci ocitol šamorínsky Pidrušnij ale jeho strela išla dva metre nad bránu Nôtu. V 65 minúte po prihrávke Polievku hlavička Vaščáka išla pod brvno hosťujúce brány a Dukla viedla 3:0. V 69 minúte sa po centri Pidrušného odrazila lotra od kolena Rymarenka na domácu bránu ale Nôta si s ňou ľahko poradil. V 76 minúte Prikryl strelil štvrtý gól domáceho kolektívu a gólový účet uzavrel v 88 minúte svojim hetrikom Polievka ktorému do úniku prihral z poza stredovej čiary Tóth.Domáci si za predvedený výkon v tomto zápase vyslúžili absulotórium a i častý potlesk spokojných divákov.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: Bolo to jednoznačné víťazstvo a mohli sme vyhrať i vyšším rozdielom,takže spokojnosť je na našej strane.My sa musíme pozerať na seba a hrať svoj systém ktorý sme si nastavili.Dnešný rozdiel oproti zápasu proti Žiline bol v tom, že sme nerobili také chyby.

Branislav Sokoli, tréner FC ŠTK 1914 Šamorín: Bohužiaľ dnes sme boli domácim príliš odovzdaným súperom.Môžme byť radi,že už v prvom polčase domáci nepremenili minimálne šesť vyložených šancí. Ja som svojich hráčov nespoznával.Od prvej minúty sme boli odovzdaní, neplnili sme si úlohy ktoré sme si pred zápasom povedali. Domácim sme nechávali veľa priestoru , čo domáci skúsení hráči dokázali v druhom polčase využiť. V polčasovej prestávke sme nabádali hráčov,aby boli zodpoved- nejší, dôraznejší,aby bližšie pristupovali k domácim hráčom. Bohužiaľ nič z toho sme nesplnili a kedže naša kvalita v dnešnom stretnutí bola na nízkej úrovni viacmenej môžeme byť spokojní,že zápas skončil len takýmto výsledkom.

zdroj: mfkdukla.sk, foto: mfkdukla.sk

Zdielaj