2.liga: Bardejov – Žilina B 1:2 (zostrih zápasu a ohlasy trénerov)

Žilinská rezerva cestovala v rámci 5. kola II. ligy na pôdu Bardejova. O víťazstve šošonov rozhodla efektivita v koncovke a produktivita Poliaka Dawida Kurminowskiho, ktorý strelil štvrtý gól v štvrtom zápase za béčko MŠK. Žltozelená defenzíva ustála náročný záver zápasu a vďaka tomu putujú tri body do Žiliny.

PARTIZÁN BARDEJOV – MŠK ŽILINA B 1:2 (0:1)
Góly: 72. Horodník – 35. Rusnák, 57. Kurminowski
ŽK: Bartek, Maník – Gono Rozhodoval: Ježík, 525 divákov
Bardejov: Čikoš-Pavličko – M. Keresteš, Rocheu, Bartek, Dupkala (68. Petko), Kica, Horodník, Voško (46. A. Leško), Milunovič, D. Keresteš, Maník. Tréner: Branislav Benko
Žilina B: Petráš – Chríbik, Kopas, R. Nagy, Rusnák (74. Suľa), Gono, Farský, Petrák (76. Šušolík), Bichakhchyan, Paur (71. Gerebenits), Kurminowski. Tréner: Peter Černák

Peter Černák, tréner MŠK Žilina B: “Dnes sme sa naozaj zodpovedne pripravili na hru súpera. Navyše sme zvolili rozostavenie, ktoré napokon rozhodlo o našej výhre, keď sme si dobre pomáhali vzadu s nakopávanými loptami Bardejova. Bol to náročný duel, pretože sme behali dosť bez lopty. Nemali sme síce veľa príležitostí, no dokázali sme dve z nich využiť. Súper možno mal prevahu, dnes sme však pracovali v defenzíve fajn a ustáli sme aj záverečné šance protivníka. Sú to pre nás veľmi cenné, dôležité tri body.”

Matúš Rusnák, strelec prvého gólu MŠK Žilina B: V dnešnom zápase sme prešli k inému rozostaveniu, čo možno trochu zaskočilo súpera. My sme boli pripravení na svoje úlohy, na hru súpera a čakali sme, ako na to zareaguje Bardejov. V prvom polčase bol náš výkon slušný, po zmene strán a hlavne v závere to už bolo horšie. Sme radi, že sme to zvládli do úspešného konca a z východu nesieme do Žiliny tri body. Pri mojom góle som spadol a myslel som si, že sa bude pískať penalta. Paradoxne však aj domáci stratili koncentráciu a ja som to využil. Bola to taká strela z nervov, som však rád, že mi to tam padlo a rovnako tak sa teším aj z dôležitej výhry.”

Branislav Benko, tréner Partizána „Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas, lebo sme chceli potvrdiť tri body z Košíc. Hlavne druhý polčas bol z našej strany špičkový, ale nevyvarovali sme sa dvoch nepochopiteľných chýb a z toho sme inkasovali. Dovtedy Žilina hrala pekne v poli, prihrávali si, nabiehali, ale nemali žiadnu šancu. Polčas namiesto toho, aby sme v 30. minúte vyhrávali 3:0, zrazu sme polčas prehrali 0:1. Futbal je nevyspytateľný, ale aj to je na tom pekne, sú to emócie. Prvý polčas aj keď sme mali šance, nebolo to na 100% to, čo sme sa dohodli. Druhý polčas si chlapci vstúpili do svedomia a už to išlo. Je na čom stavať. Chlapci vedia hrať futbal, každý je svojim spôsobom individualita, len nie v každom zápase to prenesie na 100% do zápasu. Musíme na tom popracovať, aby každý zahral na 100% a hlavne sa vyvarovať chýb, hlavne v defenzíve, lebo na to už dosť trpíme.“

zdroj: futbalnet.sk, mskzilina.sk, foto: P.Cingel