2.liga mala na programe 6.kolo

MFK Skalica – ŠKF Sereď 2:1 (1:1)
Góly: 37. Šebesta, 46. Hruška – 10. Loduha
Rozhodoval: Marsal
ŽK: Hlavatovič – Michalík, Laura, Pankaričan, Ba
346 divákov

Jozef Kostelník : ,, Tak ako povedal kolega, boli začiatok zápasu hostia lepší, nám sa nedala hrať naša hra, nakoľko bol hustý dážď a preto sme aj dostali prvý gól. Po 20. minúte sa už dala hrať naša hra po zemi a do polčasu sa nám podarilo po peknej akcii vyrovnať. Výborný vstup do druhého polčasu, keď sme dobre za kombinovali nás poslal do vedenia a to sme si do konca zápasu spoľahlivo ustrážili. Pre nás cenné body s kvalitný súperom a sme rad, že sme vyhrali. ”

Michal Gašparík : ,,Hrali sme dobre, ako sme si predstavovali, dali sme gól, no po 20. minúte začali domáci hrať lepšie, kombinačne. Vyrovnali gólom po našej chybe, ale dobre pre nás polčas skončil spravodlivo 1:1. Hráčov sme upozorňovali, aby si dali pozor na začiatok druhého polčasu, no jak sme mohli vidieť, hneď prvá minúta a my dostaneme gól na 2:1. Potom už domáci mali hernú prevahu, verili si a vyhrali, či to bolo zaslúžené alebo nie to už je jedno dali dva góly a vyhrali. ”

AFC Nové Mesto nad Váhom – FC Lokomotíva Košice 0:3 (0:2)
Góly: 11. Cicman, 40. Zajac, 61. Karaš
Rozhodoval: Perašin
ŽK: Kosorín (Nové Mesto)
411 divákov

“Výsledok síce hovorí, že sme vyhrali rozdielom triedy, no nebolo to jednoduché. Chlapci po taktickej stránke skvele zvládli svoje úlohy. Hrali dôrazne, boli tam z môjho pohľadu futbalové prvky, na ktorých sa dá stavať. Dali sme krásny tretí gól z pressingovej situácie. Môžeme byť spokojní. Hráči podali výborné výkony, darilo sa Dušanovi Kolekovi. Ale nechcem hodnotiť jednotlivcov, bol to perfektný kolektívny výkon, vzadu na nulu. Za celý zápas sme urobili len jednu chybu, keď sme v 91. minúte akosi poľavili v koncentrácii, no Miloš Bréda predviedol fantastický zákrok. Je to pre brankára ťažké, keď deväťdesiat minút nemá robotu a potom v 91. minúte musí vytiahnuť takýto zákrok. Pochvala ale patrí celému mužstvu. Dnes si to ešte môžeme užiť, od pondelka sa vrátime späť na zem a budeme sa koncentrovať na najbližší domáci zápas proti Skalici,” nechal sa počuť tréner Lokomotívy Albert Rusnák

FK Inter Bratislava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (0:0)
Góly: 62. Mance, 90. Baldovský – 67. Pelegríni (z 11 m)
Rozhodoval: Jurenka
ŽK: Kollár, Šulc – Sojka
503 divákov

KFC Komárno – Partizán Bardejov 3:3 (0:0)
Góly: 54., 73., 90. Militosjan (druhý a tretí z 11 m) – 62., 85. Hamuľak (druhý z 11 m), 59. Gruca
Rozhodoval: Krivošík
ŽK: Morócz, Sekulič – Jacko, Staš, Pangrác-Piter, Szczepanski
ČK: 48. Gmitter (Bardejov)
397 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Žilina B 2:3 (2:0)
Góly: 35. Šmehyl (z 11 m), 41. Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček
Rozhodoval: Kmec
ŽK: Šmehyl, Horváth, Juliao – Sluka, Majštinik, Gerebenits
565 divákov

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina B: “V Šamoríne sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov, v ktorom najskôr dominovali domáci, no my sme to nezabalili a nakoniec sa tešíme z troch bodov. Na začiatku nám nevychádzali kombinácie, chceli sme hrať futbal, no domáci nás agresivitou predčili. Nevzdali sme sa, počas prestávky sme odbúrali zbytočný tlak. Vôbec sme sa nesústredili na aktuálny výsledok, dali sme hlavy hore a vyšlo to. Na chalanoch cítiť sebadôveru, pri takýchto zápasoch rastú. Sme o to radšej, že dnes sa o to zaslúžili takmer kompletne odchovanci našej akadémie.”

„Zápas sme mali rozohratý výborne. Strelili sme dva góly, mali sme dokonca šance na pridanie ďalších. Do druhého polčasu sme nastúpili rovnako odhodlane. Nechceli sme nič meniť, pretože sme v prvom polčase mali hru pod kontrolou. Prišli však individuálne chyby a súper sa dostal na koňa. V závere sme sa snažili vyrovnať, no nepodarilo sa nám to. Prvý polčas bol v našej réžii, druhý v súperovej, preto by asi remíza svedčala zápasu viac,“ povedal po zápase tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

FK Poprad – FK Noves Spišská Nová Ves 3:1 (3:1)
Góly: 12., 24. Šesták, 18. Medak – 40. Kubus
Rozhodoval: Kozák
ŽK: Pališa, Šesták, Medak, Hatok – Zekucia, Vitkaj, Kubík
1100 divákov

FK Železiarne Podbrezová B – MFK Zvolen 1:3 (1:2)
Góly: 11. Sombat (vlastný) – 25. Kmeť, 38. Hrebík, 88. Mikinič
Rozhodoval: Šuniar
ŽK: Garaj – Včelka, Hrebík
150 divákov

Slavoj Trebišov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)
Góly: 4. Turík, 68. Bragin – 60. Andrič
Rozhodoval: Čiernik
ŽK: Šuľák, Kolesár, Giertl – Ondrek, Andrič, Thomka
650 divákov.

zdroj: TASR, foto: stksamorin.sk, mfkskalica/fb, dunataj.sk/fb

Zdielaj