2.liga: Pohronie – Poprad (0:0) a hlasy trénerov po zápase

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Poprad 0:0

Rozhodoval: Ježík
ŽK: Nosko – Horodník, Jančo, Urbanič
901 divákov

Druhá liga dnes pokračovala svojím piatym kolom, v ktorom do Žiaru nad Hronom zavítali futbalisti Popradu. Ambiciózny tím sa hotoval na víťazstvo, no domáci vďaka obetavému výkonu berú zo stretnutia jeden bod.

Diváci, ktorích na štadión v Žiari nad Hronom dnes prišlo 901, boli v úvode svedkami opatrného futbalu. Do prvej šance zápasu sa v deviatej minúte dostal Hric, no svojou hlavičkou pozorného Urmiského neprekonal. V nasledujúcich minútach sa na ihrisku pritvrdilo, čoho dôsledkom boli dve žlté karty. Tú prvú inkasoval v 15. minúte popradský útočník Michal Horodník, druhú po prehnane tvrdom zákrok v strede pola stopér Pohronia, Ján Nosko. Poprad naďalej pokračoval v dobrom výkone. V šestnástke Pohronia sa do dobrej šance dostal Maťas, Urmiský sa však prezentoval vynikajúcim zákrokom. Po nesmelom úvode sa Pohronie dostalo do prvej vyloženej šance až v tridsiatej minúte, keď Frimmel zakončolval z vynikajúcej pozície, no jeho gólovú strelu mu zblokovala obrana Popradu. Po rýchlom protiútoku sa na druhej strane dostal do šance aktívny Maťaš, no ani ten neotvoril skóre tohto stretnutia a do kabín sa tak išlo za bezgólového stavu. Do druhého polčasu vstúpili domáci futbalisti veľmi aktívne, keď si vybojovali zaujímavú štandartnú situáciu, ktorú zakončoval tradičný exekútor priamych kopov, Lukáš Pellegríni. Ten svojou ľavačkou vystrašil brankára hostí, lopta preletela tesne okolo ľavej žrde. V nasledujúcich minútach malo Pohronie viac z hry, z čoho pramenila ďalšia štandartná situácia. Pellegríni tentokrát zamieril lepšie, no výborný zákrok vytiahol brankár Malec. V 79. minúte mal gól na kopačke Garaj, ktorý sa rútil sám na bránu hostí. V zakončení však hráč domáceho tímu zlyhal, preto sa dnes na štadióne v Žiari nad Hronom zrodila remíza 0:0.

Hlasy po zápase:

Stanislav Šesták (tréner hostí) : „ Tak bez gólov nemôžeme vyhrať. Dneska, ako sme ten zápas mohli vyhrať, keby naša prvá šanca skončila v bráne, tak sme ho mohli prehrať, keď hráč hostí išiel sám na bránu. Je z toho spravodlivá remíza, ale my sme nespokojný s tým, že sme tu iba remizovali, chceli sme tu zvíťaziť. Naše ambície a ciele sú vyššie, no remíza je asi spravodlivá.”

Miloš Foltán (tréner domácich) : „ Tak my sme rovnako nespokojný, tiež sme chceli vyhrať. Myslím si, že tak to má byť. Jedno mužstvo chcelo vyhrať, druhé mužstvo chcelo vyhrať a skončilo to napokon spravodlivo. Futbal bol myslím že veľmi kvalitný. My sme v úvode mali rešpekt zo súpera, pretože má ambície postúpiť do najvyššej sútaže. Súper si vypracoval dobré šance na to, aby išiel do vedenia. My sme v druhom polčase ukázali tú našu silu, tú našu tvár, ktorú sme mali v minulej sezóne. My potrebujeme tie zápasy hrať na hrane svojich možností, bojovať. Za druhý polčas nemôžem hráčom nič vyčítať, išli na dno síl. Snažili sme sa, hrali sme na víťazstvo a ten bod nám nestačí. Súper bol kvalitný, my musíme rešpektovať jeho silu. Nakoniec nám aj diváci zatlieskali, čiže pre nás je to odzrkadlenie toho, že sme ten zápas zvládli. Síce nie po výsledkovej stránke, ale aspoň tým nasadením a tým srdcom. Tento štadión sme chceli udržať ako našu pevnosť, kde nebudeme prehrávať aj keď príde takýto kvalitný súper, ako bol Poprad. Remíza je spravodlivá, ale my sme siahali na víťazstvo.

zdroj: promosport.sk, TASR, foto: promosport.sk

Zdielaj