2. liga: Pozrite si zostrihy a ohlasy trénerov po zápasoch 8.kola

FC ŠTK Fluminense Šamorín – FC Lokomotíva Košice (1:1)
Góly: 78. Juliao – 60. Karaš. Rozhodoval: Cvengeroš, ŽK: Dos Santos, Horváth – Pavúk, Harvila, ČK: 39. Horváth (Šamorín) po druhej ŽK, 313 divákov

“Aj keď sme hrali takmer hodinu v početnej nevýhode, hráči ukázali na ihrisku srdce, bojovali a zaslúžene bodovali. Nebola to síce výhra, ale tento bod je pre nás veľmi dôležitý. Konečne sme sami sebe ukázali, že na to máme. Veríme, že to bude pre tím vzpruha, ktorá nás odraží za lepšími výsledkami,“ komentoval po zápase hlavný kouč Mika Lonnstrom.

FK Inter Bratislava – MFK Lokomotíva Zvolen 3:1 (1:0)
Góly: 12. Baldovský, 53. Fedor, 64. Prekop – 59. Mikinič. Rozhodoval: Gemzický, ŽK: Jackuliak, Kotora (Zvolen), 402 divákov.

AFC Nové Mesto nad Váhom – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 90. Kosorín. Rozhodoval: Chromý, ŽK: Kubrický, Šupka, Holíček – Šavol, Otruba, 360 divákov.

MFK Skalica – Partizán Bardejov 1:0 (0:0)
Gól: 64. Jakubek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Ivanko Macej, Gruca, Verčimák, Patarocha (Bardejov), 357 divákov.

KFC Komárno – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:3 (2:1)
Góly: 34. Kuruc, 36. Matič, 65. Militosjan – 51. Blahút. Rozhodoval: Dohál, ŽK: Hovsepjan, Militosjan, Janček – Pittner, Nosko, Paraj, Nurkovič, ČK: 59. Hovsepjan za 2.ŽK, 328 divákov.

MŠK Žilina B – ŠKF Sereď 3:4 (3:1)
Góly: 10. Boženík, 25. a 30. Bičachčjan – 22. Bilas, 48. Laura, 49. Morong, 73. Djiby Ba. Rozhodoval: Sedlár, ŽK: Hučko, Sluka, Majdan – Djiby Ba, 261 divákov.

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina B: “Boli to dva rozdielne polčasy, zápas sa divákom musel páčiť. V prvom polčase sme podali dobrý výkon, dodržovali sme našu hru a zaslúžene viedli. Vstup po zmene strán nám totálne nevyšiel, súperovi vrchní hráči mali svoju kvalitu, no aj z našej strany prišlo k podceneniu, čím sme umožnili Seredi vyrovnať. Nevedeli sme sa z toho spamätať, otriasť. Celkovo to druhé dejstvo nebolo také, aké sme si ho predstavovali. Od súpera došlo k viacerým faulom, po ktorých sme sa nevedeli dostať do tempa. Po odchode Rolanda sme boli vykoľajení, verím, že to nebude nič vážne. Všetci mu želáme skorý návrat. Dnes nás futbal doslova “vykúpal”, sú aj takéto zápasy, viedli sme o dva góly a nezvládli sme to, z tohto sa musíme poučiť.”

Vahan Bichakhchyan, stredopoliar a strelec dvoch gólov MŠK Žilina B: “V prvom polčase sme začali zápas dobre, mali sme viacero svetlých momentov, kontrolovali hru a strelili tri góly. Hrali sme podľa našich predstáv a do kabíny sme odchádzali spokojní. S nástupom do druhého polčasu prišla pravdepodobne strata koncentrácie, ktorá nás v konečnom dôsledku stála víťazstvo. Nič sa však nedeje, nemôžeme vyhrávať každý zápas. Moje dva góly síce potešia, no keď neznamenajú výhru, neznamenajú nič.”

Marián Šarmír, tréner Serede: „Hrali u kvalitného súpera, domáci sú na umelej tráve silní na lopte, dobre kombinujú. V prvom polčase sme sa s tým nevedeli popasovať, boli tam chyby, ktoré sme si v prestávke vykonzultovali. Urobili sme jedno striedanie, ktoré nám pomohlo, Mészáros oživil hru. V druhej časti nám výborne vychádzali protiútoky, ktoré sme mali dobre zvládnuté a myslím, že sme zaslúžene vyhrali.“

FK Železiarne Podbrezová B – FK Poprad 0:6 (0:3)
Góly: 23. a 52. Šesták, 70. a 90. Holiš, 32. Kukoľ, 38. Hatok. Rozhodoval: Ďurčo, ŽK: Horváth, Garaj – Kopúnek, 130 divákov.

„Z našej strany veľa pozitív v tomto zápase nebolo. Jedine to, že sme nastúpili s veľmi mladým mužstvom, s chlapcami, ktorí ešte potrebujú zbierať skúsenosti. Na vlastnej koži pocítili, aké je to hrať proti skúseným hráčom, ktorí to na ihrisku aj ukázali. Trošku ma mrzí, že sme im to trochu uľahčili. V pokutovom území sme boli málo dôrazní a smerom dopredu málo nebezpeční. Hráčov sa snažíme naučiť hrať futbal, nielen odkopávať loptu. Preto možno za to pykáme, súperovi to sadlo,“ hodnotil po zápase tréner FK Železiarne Podbrezová B Mário Auxt.

„Bolo to vydarené nedeľné dopoludnie. Berieme tri body, mali sme veľa šancí, zastrieľali sme si. Spokojný som hlavne s prístupom, že sme nič nepodcenili. Každý gól poteší, dvíha to sebavedomie celého mužstva. Pracujeme na tom na tréningu, aby sme sa dostávali do šancí. Domáci nehrali klasický betón, snažili sa hrať futbalovo, čo nám vyhovovalo. Boli sme dominantnejší a jasne lepší,“ konštatoval Šesták.

Slavoj Trebišov – FK Noves Spišská Nová Ves 2:1 (0:1)
Góly: 64. Bragin, 81. Junior – 10. Starosta /vlastný/. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Mujkovič (Trebišov), 450 divákov.

Zdielaj