Ako dopadlo 1.kolo futbalovej ligy? K tomu ohlasy trénerov a zostrih

Dnes sme si prichystali súhrn prvého kola jarnej časti futbalovej ligy a pridali k tomu ohlasy trénerov. V článku nájdeš aj zostrih všetkých zápasov.

FC Nitra – FK Železiarne Podbrezová 1:3 (1:1)

Ivan Galád, tréner Nitry: „Výsledok je pre nás pravdepodobne spravodlivý. Súper vyhral zaslúžene. Treba povedať, že za stavu 1:0 mal Vestenický tri čisté šance. Keby ich bol premenil, teraz hodnotíme zápas inak. Nestalo sa a potom už ten náš výkon nebol taký, aký si predstavujeme.“

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Tento zápas hodnotím veľmi dobre. Nielen preto, že sme vyhrali, ale aj preto, že sme podali dobrý výkon. Úvod stretnutia sme nemali dobrý. Inkasovali sme smoliarsky prvý gól. S chlapcami to nezatriaslo a stále chceli hrať svoju kombinačnú hru. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas sme boli futbalovejší. Chceli sme byť aktívni, držať loptu a myslím si, že aj na počet šancí, ktoré sme si vytvorili a nedotiahli do konca, sme si víťazstvo zaslúžili.“

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Jaroslav Kentoš, hlavný tréner MŠK Žilina: “Celkovo som nespokojný, nie kvôli samotnému výsledku, ale našej hre. Hlavne v prvom polčase sme nepôsobili na trávniku dobre. Hrali sme nesystémovo, pomaly a sami sme si zatvárali priestory. Kazili sme do toho šírkové prihrávky, čo bolo vodou na mlyn pre brejky Trnavy. Druhý polčas bol z našej strany určite lepší, urobili sme síce chybu, no vrátili sme sa do zápasu a nezložili zbrane. Aspoň sme po zmene strán hrali podľa systému, ale je tam veľká rezerva. Naša náročnosť na hráčov je vysoká, čakal som viac od tých skúsenejších. Chýbala nám konštruktivita v strede, boli sme statickí, a tak len ťažko otvoríme dobre organizovaného súpera. Mrzí ma náš výkon, pretože keby bol lepší, príde aj víťazný výsledok. Treba však objektívne priznať, že za prvé dejstvo sme si nezaslúžili vyhrať. Pochváliť by som chcel striedajúcich hráčov, ktorí tam priniesli dobrú emóciu, mentalitu, nasadenie. Začali sme byť konečne nebezpeční pre súpera, hoci tam ešte chýbala kvalita vo finálnej fáze. Divácka kulisa bola naozaj výborná. Remíza je teda spravodlivá.

Michal Ščasný, tréner FC Spartak Trnava: “Pred zápasom by sme bod zo Žiliny brali, pretože vieme, aký je súper silný na lopte. Po zápase mám trochu iný pohľad, hlavne v prvom polčase sme tam mali tri-štyri šance, ktoré sme mohli využiť a vyzeralo by to inak.”

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Martin Ševela, tréner Slovana: „Zápas by som prirovnal k šachovej partii. Boli sme si vedomí náskoku z jesene a pripravili sme sa na to, že súper bude musieť byť odvážnejší smerom dopredu. Už v prvom polčase sme mohli otvoriť skóre. Hráčov som sa cez prestávku snažil upokojiť, nehrali sme totiž úplne podľa mojich predstáv, bolo to na príliš veľa dotykov. Súper po prestávke aj s ohľadom na odstup v tabuľke otvoril hru a snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nám sa otvárali priestory za chrbtom obrany, vďaka čomu sme si vytvorili dostatok príležitostí. Napokon sme využili jednu a to nám prinieslo tri body. Výborne pracovala defenzíva, čisté konto na ihrisku druhého najproduktívnejšieho tímu v súťaži je skvelé. Potešilo ma, že sme dosiahli desiate víťazstvo v rade na ihrisku súpera. Bodový odstup od Dunajskej Stredy je veľmi zaujímavý, ale potrebujeme naďalej tvrdo pracovať a potvrdzovať našu kvalitu. Som rád, že sme splnili dnešný cieľ a že si vezieme domov veľmi cenné tri body.“

Peter Hyballa, tréner DAC: „Gratulujem Slovanu. Chceli sme hrať dominantne a vysunúť našu líniu napádania vyššie, čím by bol súper nútený hrať dlhé lopty za obranu. Nie celkom sa nám to darilo, Slovan sa na nás dobre pripravil a neukázali sme ten futbal, ktorý sme chceli. Do druhého polčasu sme vstupovali so zámerom kontrolovať loptu, otáčať a prenášať hru zo strany na stranu, čo nám tak do 60. minúty aj vychádzalo. Potom to bol najmä boj, až prišiel rozhodujúci okamih duelu. Celkovo to bol dobrý zápas, no na to, aby sme porazili Slovan, musíme mať perfektný deň, ktorý sme dnes nemali. Výsledok 0:0 by zápasu svedčal viac, ale čo už, musíme prijať prehru a ďalej pracovať.“

MFK Zemplín Michalovce – ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: S výsledkom sme spokojní. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Z našej strany veľmi dobrý, bojovný výkon podporený vypracovanými šancami. Myslím si, že zaslúžene víťazstvo z našej strany. V druhom polčase sme si vypracovali 5-6 čistých gólových šancí, verím, že ich využitie si nechali chlapci na ďalší zápas. Chlapcom mi ostáva len pogratulovať a ideme ďalej.”

Karel Stromšík, tréner ŠKF iClinic Sereď:Myslím si, že to bolo priemerné, ale bojovné stretnutie. V prvej štvrťhodine sme si vytvorili niekoľko sľubných šancí, škoda, že sme ich nedotiahli do gólového konca. Potom sme inkasovali gól z penalty, ktorá asi mala byť, pretože kontakt tam bol. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, hrali sme vabank. Bolo to hore-dole, prišli aj šance. Mrzí nás, že sme neskórovali. Gratulujem domácim k víťazstvu

AS Trenčín – FK Senica 3:0 (1:0)

Vladimír Cifranič (tréner AS Trenčín): “Súhlasím s kolegom. Prvý polčas sme začali aktívne, mali sme hru pod kontrolov. Ujali sme sa vedenia a z našej strany to bolo solídne. Druhý polčas sme z nepochopiteľných príčin prestali robiť to, čo v prvom polčase. Nepodržali sme loptu, súper nás začal viac napádať. Senica bola aktívnejšia, pomohla nám penalta na 2:0 a potom sa to trochu ukľudnilo. Výsledkom 3:0 je pre súpera trochu krutý. Z výsledkom sme spokojný, s predvedenou hrou v druhom polčase určite nie.”

Ricardo Chéu (tréner FK Senica): “Musím priznať, že Trenčín si zaslúžil zvíťaziť, najmä za prvý polčas. Cítil som, že v prvom polčase mali moji hráči viacero problémov, Trenčín bol lepší na lopte a hral vysoký pressing. Jeden priamy kop spravil v prvom polčase rozdiel. Futbal je o detailoch. Druhý polčas sme boli lepší my, napádali sme súpera vysoko našimi záložníkmi. Mali sme príležitosti na skórovanie, no nevyužili sme ich. Po premenej penalte bolo o zápase rozhodnuté. Výsledkom 3:0 však nemôžem akceptovať. Je rozdiel, ak prehráte 2:0 alebo 3:0. Trenčín ale urobil pre víťazstvo viac ako my.”

MFK Ružomberok – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (2:0)

David Holoubek (tréner Ružomberka): „Do zápasu sme išli s očakávaním, ako to bude vyzerať po mesačnej príprave. Mali sme z toho svojím spôsobom strach, pretože minulý zápas čo sme tu odohrali sme prehrali 0:1 s Třincom. Očakával som, že by toto stretnutie mohlo mať dosť podobný priebeh, čo sa potvrdilo. Mali sme tlak, mali sme šance a som veľmi rád, že sme zápas zvládli predovšetkým výsledkovo aj keď vo výkone vidím množstvo chýb. Som ale veľmi rád, že sme dali štyri góly, že sme dali gól zo štandardnej situácie a že sme zápas odohrali s nulou. Inak to nevidím veľmi pozitívne. Myslím, že vieme zahrať ešte podstatne lepšie. Hráči sa do budúcich zápasov musia ešte zlepšiť, aby sme mohli byť úspešní a atakovať tie priečky, ktoré chceme.“

Karol Praženica (tréner Zlatých Moraviec): „Boli sme pripravení na to, že Ružomberok pôjde do zápasu s tlakom, bude sa snažiť čím skôr rozhodnúť zápas. Paradoxne, keď sme už z toho najväčšieho tlaku vyšli, pomaly sme sa dostávali do hry, tak sme našou chybou postavili súpera na nohy. Z protiútoku dal gól a odvtedy dominoval a zaslúžene vyhral. Je to paradox, že jeden z najskúsenejších hráčov urobí takúto chybu. Pripravovali sme sa na to, že Ružomberok má veľmi dobré protiútoky, že nemôžeme strácať lopty v strede pola. V 16. minúte sa nám to v podstate celé zrútilo. Naše sebavedomie išlo dole a samozrejme súper dominoval na ihrisku a zaslúžene vyhral.“