ANALÝZA: DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava + TIP

Dnes sa posledným kolom skončí nadstavbová časť sezóny 2020/21 a Spartak cestuje na záverečný zápas do Dunajskej Stredy. Pred úvodným výkopom budú obe mužstvá dekorované medailami, domáci striebornými a Trnavčania bronzovými. Aj z toho je vidno, že v zápase o veľa nepôjde, hoci body sa ešte budú prideľovať. Nič však nezmenia na súčasnom postavení všetkých šiestich účastníkov hornej polovice.

Máme kvalitu smerom dopredu, snažíme sa hrať ofenzívny futbal a som rád, že nám to tam padá. Verím, že nejaké góly pridáme aj v poslednom kole a okrem víťazstva budeme oslavovať aj spomenuté rekordy a tiež kráľa strelcov z našich radov. O všetkom je už rozhodnuté, ale to neznamená, že nám chýba motivácia. Konečne prídu ľudia na štadión, aj keď len v menšom počte. Budeme sa snažiť predviesť dobrý výkon a ukázať fanúšikom, že naše druhé miesto je zaslúžené,“ vyhlásil kapitán mužstva DAC Dominik Kružliak.

ANALÝZA 1:

Domácemu trénerovi Antalovi Némethovi budú chýbať pre zranenie kapitán Kalmár, ale aj Blackman a Christie-Davies. Hosťujúci kormidelník Michal Gašparík ml. sa z rôznych dôvodov nemôže spoľahnúť na Yaa, Tummu, Benoviča, Twardzika a Savvidisa. Oba tímy počas tohto roka ukázali nielen kvalitný, ale aj ofenzívny futbal. Nie je náhoda, že na jar zdolali aj Slovan Bratislava a obsadili druhú, respektíve tretiu priečku. Domáci budú hrať doma ofenzívne a Spartak hrá ofenzívne na jar v každom zápase. Mužstvá nebudú pod tlakom, očakávam veľa gólov. Mohlo by sa to skončiť výsledkom 3:3.

ANALÝZA 2:

Krajské, prestížne derby na záver. Druhá Dunajská Streda privíta tretiu Trnavu. Keďže medzi tímami je sedembodový rozdiel, poradie sa už nezmení. DAC je najlepším tímom Fortuna ligy za posledných päť kôl. Príchodom trénera Németha sa zmenila hra Dunajskej Stredy. Na prvom mieste je bezpečná obrana, za posledných päť kôl Jedlička dostal iba dva góly. Cieľom domácich je víťazstvom sa rozlúčiť so sezónou a pomôcť Ramirezovi k zisku pohára kráľa strelcov. Nenastúpia zranení Jedlička, Blackman a Kalmár. Trnavčania sú vládcami roku 2021, zo štrnástich dueloch prehrali iba dva. Po minulotýždňovej remíze proti Žiline si zabezpečili účasť v Konferečnej lige, čo po jeseni málokto čakal. Spartak na Žitnom ostrove nastúpi bez viacerých opôr. Ristovski po nominácií na ME dostal voľno, pre zranenie budú chýbať Yao, Tumma, Benovic, Twardzik, Rusov a Godinho. Savidis nenastúpi pre trest.

Ako tipuješ zápas medzi DAC a Spartakom?

  • DAC vyhrá (50%, 10 Votes)
  • over 2,5 (25%, 5 Votes)
  • Remíza (15%, 3 Votes)
  • Spartak Trnava vyhrá (5%, 1 Votes)
  • under 2,5 (5%, 1 Votes)

Počet hlasujúcich: 20

Loading ... Loading ...

NÁŠ TIP: over 2,5 v kurze 1,85

foto: dac1904.sk

Zdielaj