ANALÝZA: DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok

Druhú analýzu som si vybral zo zápasu medzi DAC a Ružomberkom. Tu sa očakáva jednoznačné víťazstvo DAC, ktoré bez jedinej straty bodu vedie ligu a musím uznať že ich tím šľape v celku dobre. Doma na ich štadióne je to vždy o stupeň vyšší level ako inokedy, sú hnaní fanúšikmi a je to doslova horúca pôda na juhu Slovenska. Hlavne mladí hráči s tým môžu mať problém, ľudské telo je len organizmus a hrať pred toľkými divákmi zvyšuje nervozitu. Na to si proste musí človek iba zvyknúť, nedá sa to natrénovať.

Lenže tento faktor môžeme ihneď vynechať, lebo sa bude hrať max pred 1000 ľuďmi vrátane hráčov a personálu. Čiže DAC stratí jednu zo svojich silných zbraní a podľa mňa to mierne ovplyvní zápas. Chalani z Ružomberka sú mladí, práve na nich by to mohlo mať vplyv, aj keď tu už hrali niektorí minulý rok. A vplyv to bude mať aj na domácich, tá podpora z tribún je neskutočná a dodáva energiu aj keď sa nedarí.

Nejdem nijakým spôsobom podceňovať silu DAC, je to dobré mužstvo, vyzerá že aj tréner si sadol správne, herný prejav je fajn. Nemám im čo vytknúť. Tento víkend bola repre pauza, mužstvo nie je spolu ako zvyčajne, príprava je trocha iná, aj toto môže mierne ovplyvniť zápas, hlavne úvod zápasu, kedy by sa mohli hráči DAC pomalšie rozbiehať. Bude to súvisieť so stávkou, ak nepadne nejaký rýchly gól, veľa by sme ich nemuseli vidieť.

Je pravda že DAC doma rozdrvilo dvakrát 6:0 tímy zo Serede a Nitry, ale bol to úvod sezóny a boli hlavne hnaní aj publikom. Okrem týchto dvoch zápasov nevyhrávali takto jednoznačne, vždy sa im podarilo vyhrať o gól a väčšinou strieľali víťazné góly až v závere stretnutia. Otáčanie zápasov s nepriaznivým skóre vypovedá o sile mužstva, to áno, ale ukazuje aj to, že dominantné situácie sa nekonajú v každom zápase. (pokračovanie pod obrázkom)

A to hlavne ak pricestuje Ružomberok, ktorý je pre mňa underovým kráľom. Tréner Haspra má k dispozícii už druhý rok mladíkov z Ružomberka (ak nerátam Béčko), čisto Slovenskí chlapci, tento rok opäť doplnení o dorastencov. Je to navonok síce pekné, ale je to neskutočne náročná práca, aby skôr neuškodili tým chalanom než pomohli. Prvá liga je pre nich veľký skok, ale Haspra so Saparom to zatiaľ robia parádne a dávam pred nimi klobúk dolu. Za takýchto podmienok majú už druhý rok kompaktné mužstvo, ktoré majú založené prioritne na spoľahlivej defenzíve, na čele so skúseným kapitánom Maslom a ďalším faktorom je brankár Macík, ktorý podľa mňa patrí k špičke ligy.

Posledné kolá mali problém so zostavou kedy vypadli ich kľúčoví hráči, ale pomaličky sa vracajú späť a repre prestávka im asi padla vhod. Aj napriek nepriaznivým okolnostiam prehrali len na pôde Trnavy, všetky ostatné 4 zápasy remizovali, aj keď hrali iba s papierovo vyrovnanými mužstvami. S Ružomberkom hrať nie je jednoduché, sú v zadu dosť dobre organizovaní, do Dunajskej Stredy neprídu určite s otvorenou hrou a útočne. Budú podľa mňa v hlbokom defenzívnom bloku a budu vyrážať do protiútokov, alebo čakať na štandartky. Majú na to typologicky postavené mužstvo a podľa mňa im to tak bude vyhovovať.

Veď v posledných troch zápasoch dostali iba jeden gól od Nitry, aj to 3 min. pred koncom stretnutia. Síce nehrali proti silným mužstvám ako DAC, ale aj to svedčí o solídnej defenzíve. Ak si zoberieme vzájomné zápasy s Dunajskou, tak všetky 3 z minulého ročníka skončili s jedným gólom. Tie mužstvá nie sú úplne rovnaké, ale zase ani nie úplne rozdielne ako boli minulý rok.

Ak nepadne rýchly gól ktorý by dodal sebavedomie Dunajskej, myslím si že viac ako tri by padnúť nemuseli. Stávkové kancelárie vychádzajú z postavenia tabuľky a výsledkov DAC doma, ale Ružomberok je podľa mňa typologicky iné mužstvo ako bola Sereď a Nitra. K tomu prítomných len zopár fanúšikov, oproti tisíckam, ktoré do Dunajskej chodia. Keďže kurz na under 2,5g je takmer 2,40, Tipsport mi dovoľuje poistiť stávku na under 3,0g, kde nám vrátia vklad v prípade že by padli 3 góly (dôležité je neprísť o vklad). Táto poistka ma presvedčila, že si to vyskúšam zahrať. Kurz okolo 1,80 by som videl pre stávku under 2,5 a nie under 3,0. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/12.09.2020/19:00h
Dunajská Streda – Ružomberok
TIP: under 3,0 (padnú 0-2 góly, v prípade že padnú 3, vrátia nám vklad)
Kurz: 1,83 (Tipsport)
Vklad: 4/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj