ANALÝZA: DAC Dunajská Streda – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

DAC vypadli z pohára a teraz sa budú sústrediť iba na ligu. Ja osobne si myslím že to stačiť nebude, chýba mi pri nich tá eufória, ktorá ich sprevádzala v minulosti. Srdce, dravosť, futbalovosť… Dnes tam vidím obyčajný priemerný tím ako u iných mužstiev.

DAC-u absentujú najlepsí hráči, ale popritom im ďalší dobrí hráči odišli. Momentálne nemajú ani na trénerskom poste žiadnu výraznú osobnosť ako tomu bolo v minulosti. Pre mňa stratilo DAC svoju povästnú iskru. Myslím si že sa budú ju snažiť zapáliť práve teraz, ale budú to mať ťažké. Chýbať im bude zranení Kalmár, Blackman a asi aj Davis. Po štvrtku aj Nebyla. V MOL Aréne sa očakáva štvortisícová návšteva, atmosféra bude hnať domácich. Niekedy to je výborné pre mužstvo, ale niekedy to môže byť opačne, zväzujúce.

DAC sa trápi v zadu aj vpredu. V troch súťažných vystúpeniach dali iba 1 gól na pôde Michaloviec a inkasovali spolu 7 gólov (4 v lige a 3 v pohári). Ak by nemali v bráne šikovného Jedličku, tých gólov by bolo ešte omnoho viac.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Hosťom budú chýbať Kotora a Václavík. Na základe dohody klubov v MOL Aréne sa nepredstaví Jakub Švec, ktorý prišiel do Tatranu práve z Dunajskej Stredy. Prvé kolo hrali so Slovanom, prehrali 1:4, ale ešte v 70 minúte to bolo 1:1. Mikuláš má momentálne nováčikovskú eufóriu, s ktorou sa dajú uhrať aj dobré výsledky. (pokračovanie pod obrázkom)

Verím že nejaký debakel v Dunajskej Strede nedostanú. Ak dajú nejaký gólik budú radi, ale nemusí tomu tak byť. Uvidíme ako sa skonsolidovala Dunajská obrana po vyhorení v Michalovciach a koľko bude vedieť Mikuláš odolávať útokom DAC. Ak nedostanú ihneď nejaký hlúpy gól, DAC by sa mohlo na víťazstvo dosť natrápiť. Veľa šťastia.


NÁŠ TIP: under 3,5
KURZ: 1,80 (Nike)
Vklad: 1/3


Autor: slovenskaliga.sk/Peter Ork

Zdielaj