ANALÝZA: DAC Dunajská Streda – Partizan Belehrad

Do odvetného zápasu druhého predkola Konferenčnej ligy pôjdu hráči Partizánu Belehrad s jednogólovým náskokom. Aj vzhľadom na kvalitu kádra by im tento náskok v Dunajskej Strede mal stačiť.

Dunajská Streda sa oproti minulej sezóny oslabia. Najlepší strelec Ramirez je už v Dyname Kyjev, Blackman a Kalmár sú zranení, Davis až tento týždeň sa vrátil zo Zlatého pohára, na ktorom reprezentoval Panamu. Síce do kádra pribudli niektorí hráči, no nedosahujú úroveň už spomenutých futbalistov.

Zverenci trénera Antala Némethe vstúpili zle do nového ročníka. Po neúspechu v Belehrade vysoko prehrali vo fortunaligovom zápase v Michalovciach, kde úplne vybuchla obrana. Chýbal v nej Kružliak, ktorý ochorel počas dlhej, desaťhodinovej cesty autobusom z hlavného mesta Srbska. Okrem neho nebol ešte včera fit ani András Schäfer. (pokračovanie pod obrázkom)

Domáci poukazujú za poslednú polhodinku zápasu v Belehrade, počas ktorej mali viac z hry, no boli málo nebezpeční na bránku Partizanu. A na to, aby mali šancu postúpiť, musia dať gól. Podľa trénera Németha by súpera mohli prekonať po štandardných situáciách. DAC verí aj v pomoci fanúšikov, ktorých môže prísť do MOL Arény viac ako šesťtisíc.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Partizan je v aktuálnej sezóne stopercentný, vyhral všetky tri súťažné zápasy. Navyše bez inkasovaného gólu. Ak zarátame aj prípravné stretnutie, belehradské mužstvo nedostalo gól už 322 minút. (pokračovanie pod obrázkom)

Mužstvo tento týždeň opustil legendárny gólman Stojkovič, ktorý bola aj kapitánom tímu. Prestúpil do Saudskej Arábie. Srbi sú sebavedomí. Po prílete do Bratislavy vyhlásili, že vôbec nepochybujú o postupe.

Skúsenosti, hodnota kádra, aktuálna forma. To všetko predpokladá bezproblémový postup Partizanu. Očakáva sa obojstranne útočný futbal.


NÁŠ TIP: over 2,5 (padnú min. 3 góly)
KURZ: 1,85 (Fortuna)
VKLAD: 1/3


zdroj: ifortuna.sk, foto: dac1904.sk

Zdielaj