ANALÝZA: FC Dila Gori – MŠK Žilina (+tip)

Dnes sa predstavia dvaja slovenskí zástupcovia v európskej konferenčnej lige a my si
na úvod rozoberieme zápas Žiliny v Gruzínsku. MŠK si v prvom zápase vytvorila výbornú východiskovú pozíciu a do odvety prichádza s výhrou 5:1.

Žilinskí mladíci predviedli na domácej pôde kvalitný ofenzívny výkon a aj bez svojho najlepšieho strelca z minulej sezóny Dawida Kurminowskeho, ktorý už medzičasom zmenil dres a prestúpil do dánskeho Aarhusu, zaťažili súperovu sieť piatimi gólmi. Z reproduktorov na Štadióne pod Dubňom tak mohol po zápase znieť známy hit „Né, pětku né“. Zo zverencov Pavla Staňa bola cítiť veľká odhodlanosť presadiť sa v európskej konfrontácii a rovnakým ofenzívnym spôsobom sa chcú prezentovať aj na ihrisku súpera. Cieľom je potvrdenie postupu  a zároveň ďalšie víťazstvo. Trénerovi bude k dispozícií už aj ľavý obranca Branislav Sluka. Práve defenzíve musí trénerský štáb zdvihnúť malý varovný prst. Žilinčania síce zvíťazili 5:1, no ich súper si vypracoval viac streleckých pokusov, čo by Žilinčanov mohlo mrzieť proti kvalitnejším súperom. 
V domácom zápase zaujal dvojgólový Dávid Ďuriš a najmä devätnásťročný krídeľník Adrián Kaprálik, ktorému predpovedajú veľkú budúcnosť a v tejto sezóne by mal patriť k ťahúňom tímu. Talentovaný mladík sa pred odletom vyjadril aj pre klubový web, keď povedal: “Máme náskok 5:1, je to dobré, ale chceme vyhrať, lebo každé víťazstvo v Európe sa ráta. Sú dobrí na lopte, mali svoje situácie v prvom zápase a mohli znížiť náš náskok. Musíme byť dôslední v obrane a nepúšťať ich do lacných šancí. Budú otvorení a vpredu by sa nám tak mohli otvoriť šance, ktoré musíme využiť a skórovať. nebudeme hrať autobus, sme útočné mužstvo a budeme chcieť vyhrať.”

Tip: Zápas/počet gólov: 2/+1,5g
Kurz: 2,26 (Tipsport)

hrá sa o 19:00h, priamy prenos na RTVS

Pred zápasom s FC Gori

zdroj: ifortuna.sk, foto: mskzilina/FB

Zdielaj