ANALÝZA: FC Nitra – FK Pohronie

Po reprezentačnej prestávke tu máme opäť našu najvyššiu súťaž ktorá sa bude hrať počas víkendu, ale prvú analýzu posielam už dnes. Vybral som si zápas medzi domácou Nitrou a Pohroním. V Nitre sa blýska na lepšie časy, ale stále nikto nevie ako to dopadne s ukrajinským investorom, je to zahalené kúskom tajomstva a sám som zvedavý ako to dopadne, môže to výrazne ovplyvniť fungovanie tohoto klubu. Faktom ostáva, že Nitra sa moc neposilnila, ba opačne skôr oslabila. Jediným pozitívum vidím v návrate Galáda a Geriho Gergélyho.

Domáci sa zlepšujú, pripisujem to trénerom. Opakuje sa scenár z minula, kedy kormidlo prevzal Geri a Galád, mužstvo sa zlepšovalo, ale keď nemáte financie ide to ťažko. Nakoniec vstúpili do klubu spomínaní Ukrajinci, odvolali trénerov a mužstvo skončilo posledné. Snáď sa poučili, ale to sa dozvieme až neskôr.

Nitra dostala pár výpraskov od popredných tímov, ale s ostatnými hrajú vyrovnané partie. Odohrali 5 zápasov, prehrali so Slovanom a DAC, prekvapivo vyhrali nad mladou Žilinou a 2 krát remizovali s Ružomberkom a naposledy so Senicou. Kvázi ich čakajú papierovo slabší súperi ako doteraz a preto určite nebudú chcieť hrať iba fackovacieho panáka, ale budú to mať ťažké. Tréner sa minule vyjadril že ich prioritou je zastabilizovať defenzívu, aby inkasovali čo najmenej gólov, čo sa im postupne aj darí.

Ak nebudem brať do úvahy zápasy so Slovanom a DAC, tak v 3 zápasoch inkasovali iba 2 góly, čo nie je najhoršia vizitka. Ich útok je veľmi zlý, po odchode jediného strelca Ristovksého nemá kto strieľať góly. Mne osobne sa páči na krídle Chobot a v strede pola Mustafič, ktorí vedia niečo kreatívne aj vymyslieť, ale aj tak majú stále žalostnú ofenzívu, v 5 zápasoch dali iba 3 góly.

Hostia z Pohronia boli minulú sezónu celý čas na poslednom mieste, chceli skúsiť uhrať prvú ligu s druholigovým mužstvom, ale veľmi rýchlo zistili že to nejde. Pri konci ligy sa odrazili od spodku tabuľky a solídne finišovali. Cez prestávku urobili slušné a rozumné posilnenia, čo sa odzrkadľuje na ich hre aj výsledkoch. V zostave je šikovný Weir, Fadera, alebo Bimenyimana, ale na premieňanie šancí potrebujú mnoho príležitostí. Ich kvalita ako mužstva určite stúpla, ale stále je to len plus mínus priemer ligy.

V ich ponímaní to je určite posilnenie, veď v 5 zápasoch našli premožiteľa iba raz a aj to bolo silné DAC, ktoré v závere odvrátilo remízový zápas. Ich skóre je 6:6, v každom zápase sa im podarilo streliť min. gól až na posledný na pôde Ružomberka, ktorý je pre mňa underovým kráľom. V zadu síce taktiež inkasovali min. raz (okrem zápasu s Ružomberkom), ale inkasovať iba 6 gólov v 5 zápasoch nie je až také zlé (a to hrali aj s DAC či Žilinou). Brankár Jenčo nie je zlý, ale tam by som videl ich miernu slabinu. V Nitre je zas šikovný Šípoš, ktorý by mohol nejakú gólovku chytiť.

Očakávam vyrovnané stretnutie, kde ak nepadne rýchly gól tak ich moc neuvidíme podľa mňa. Nitra to v zadu v celku vie, vpredu im to nejde a Pohronie to taktiež v zadu vie, ale tým to pre zmenu padá aj vpredu. Som zvedavý, mierny favorit je pre mňa Pohronie, ale keďže pricestujú ako hostia, ich taktika nebude extrémne ofenzívna. Môže to byť zápas o jednom góle, uvidíme. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/12.09.2020/19:00h
Nitra – Pohronie
TIP: under 2,5
Kurz: 1,88 (Tipsport)
Vklad: 5/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj