ANALÝZA: FC Nitra – MFK Ružomberok

Druhú analýzu na toto kolo vyberám zápas medzi Nitrou a Ružomberkom. Domáci tím stále pláva v neistých vodách, hrozí im žaloba medzi majiteľmi, resp. nikto netuší ako to v pozadí klubu vyzerá. Slovenská časť sa nevyjadruje k danej téme, Ukrajinská časť hovorí o žalobe. Fakt ma mrzí tento stav, lebo Nitra patrila k najlepším liahňam talentov na Slovensku. Uvidíme ako to dopadne, pozitívum vidím v opätovnom návrate Galáda do tímu ako aj návrat šikovného trénera Gergélyho.

Ale to je asi tak všetko. Mužstvo nie je doplnené, aj z toho mála odišli hráči ktorí chýbajú a hlavne Ristovski, ktorý bol najlepším strelcom Nitry. Netvrdím že bol extra excelentný, ale ako jediný hráč Nitry strieľal góly. Zatiaľ túto tragédiu potvrdzuje aj ich hra, aj keď na ich obranu treba povedať že zatiaľ hrali s top 3 mužstvami a teraz ich čaká z môjho pohľadu top 4 mužstvo minulého ročníka. Veľkým pozitívom je výhra nad Žilinou, aj keď toto nezvládli mladíci zo Žiliny, kde to vidím na väčší problém v zápasoch proti papierovo slabším súperom. Nitra má po troch stretnutiach skóre 2:12, čo teda nieje bohviečo smerom dopredu a ani do zadu.

Na pôdu Nitry pricestuje Ružomberok, ktorý až na odchod kapitána Twardzika ostal v kompletnom zložení a tréner Haspra odvádza super prácu. Prišli iba noví hráči z dorastu. Opäť ako minulý rok sa pomalšie rozbiehajú, s hráčmi iba z vlastnej liahne je to komplikovanejšie, ale ukazujú po vzore Žiliny že to ide, a preto majú môj obdiv. Hrajú konštantný futbal, obávam sa akurát toho že ich pomaly majú všetci prečítaných, lebo nejaké prekvapenia tam nevidím a hrajú stále to svoje.

Minulý rok tieto tímy spolu hrali 2 krát, oba zápasy vyhral Ružomberok. Tento faktor môžem použiť, nakoľko ako som spomínal, Ruža ostala takmer v tom istom zložení a Nitra sa akurát oslabila. Očakávam že by sme nemali vidieť extra veľa gólov, Ruža sa vždy zameriava v prvom rade na defenzívu, ktorej kraľuje kapitán Maslo a v bráne majú jedného s najlepších brankárov ligy Macíka. Ak si zoberiem potenciu Nitry z posledného ročníka, kde skončili na poslednom mieste s 23 strelenými gólami v 27 stretnutiach a začiatkom sezóny kde v troch stretnutiach strelili iba 2 góly, tak to nevidím na extra veľa gólov na Nitrianskej strane. A to im odišiel najlepší strelec Ristovski s 11 gólmi čo tento fakt iba prehlbuje.

Na druhej strane Ružomberku to vpredu taktiež moc nefunguje a majú s tým problém od začiatku minulej sezóny. V prvej šestke boli najhorším tímom v strelených góloch kde ich dali 28 v 27 stretnutiach, čo je v priemere 1 gól na zápas. K tomu im odišiel kapitán Twardzik, ktorý bol najlepším strelcom s počtom 6 gólov a náhrada neprišla. Plus majú dlhodobo zraneného Bobčeka a momentálne aj vysokého Almaskyho, ale už sa zapájajú do tréningového procesu tak uvidíme či nastúpia. Na pohár nebol k dispozícii ani Regáli, čo by bola momentálne asi najväčšia ofenzívna strata. Nitra má v bráne šikovného Šípoša, ktorý keď má svoj deň, pochytá pár góloviek.

Ak si zoberiem vyššie popísané fakty, favorit je premňa Ružomberok a nevidím to na veľa gólov, ale ako sa hovorí, lopta je guľatá tak uvidíme. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/22.08.2020/19:00h
Nitra – Ružomberok
TIP: dvojtip X2 a under 3,5 (neprehra Ružomberku a padnú max. 3 góly)
Kurz: 1,82 (Doxxbet)
Vklad: 5/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj