ANALÝZA: FC Nitra – MFK Zemplín Michalovce + TIP

Zápas dvoch posledných mužstiev, kde Nitra je už istým vypadávajúcim z ligy a Michalovce sa ešte pokúsia zabojovať a vyhnúť sa baráži o účasť v lige.

Analýza 1

Osud Nitry sa pred týždňom definitívne spečatil. Mužstvo prehralo v Ružomberku (0:2) a po štyroch rokoch sa vracia do druhej ligy. Hráči sa presadzujú ťažko v ofenzíve. Na presný zásah od začiatku apríla čakajú už takmer 500 minút. Doma od októbra zdolali jediného súpera – Ružomberok (1:0), ktorý sa vracal po karanténe. Pre nevyplatené financie pred pár dňami skončili brankár Šípoš, Chobot, Fabiš, Danek, Baláži a Vrábel. V poslednom zápase nenastúpia Celebi a Šefčík, ktorý je bez zmluvy. V ofenzíve bude chýbať kapitán tímu a bývalý reprezentačný útočník Jenrišek. Kolektív sa od začiatku jari výrazne cvrkol a je predpoklad, že priestor dostanú niektorí dorastenci. Michalovce nemajú osud vo svojich rukách. Ani prípadné víťazstvo mužstva nemusí stačiť na to, aby sa vyhlo baráži. Martin Kolesár je zranený, dvojica Bednár a Popovits je otázna. Michalovce vonku často nevíťazia. Od roku 2020 to dokázali iba v jednom súboji, vlani na konci októbra v Trnave (1:0). Predpokladám, že pod Zoborom nepriaznivú sériu na súperových trávnikoch prerušia – 2. 

Analýza 2

Posledná Nitra privíta predposledné Michalovce. Domáci už vypadli, hostia ešte bojujú o priamu záchranu. Nitra v minulom kole prehrala v Ružomberku, čo znamenal jej priame vypadnutie z Fortuna ligy. Bolo to logické vyústenie situácie v Nitre. Chaos v klube, chýbajúce financie, odchádzajúci hráči… Nitra v tomto roku doma vyhrala iba jeden duel, ani raz neremizovala. Očakáva sa, že šancu dostanú mladí hráči z dorastu. Síce Michalovce neprehrali v posledných štyroch dueloch, no vyhrali iba raz. Ani minulý týždeň proti Seredi nevyužili ideálnu šancu odpútať sa z 11-eho miesta. V poslednom kole už nemajú svoj osud vo vlastných rukách. Musia vyhrať a čakať na zaváhanie súperov: Senica nemôže vyhrať v Zlatých Moravciach nad Sereďou, alebo Pohronie nemôže v domácom prostredí bodovať proti Ružomberku. Michalovce v Nitre absolvovali dvadsať zápasov, no vyhrali iba jeden…

Ako tipuješ zápas medzi Nitrou a Michalovcami?

  • Michalovce vyhrajú (67%, 2 Votes)
  • under 2,5 (33%, 1 Votes)
  • Nitra vyhrá (0%, 0 Votes)
  • Remíza (0%, 0 Votes)
  • over 2,5 (0%, 0 Votes)

Počet hlasujúcich: 3

Loading ... Loading ...

NÁŠ TIP: under 2,5g v kurze 1,83

Zdielaj