ANALÝZA: FC Petržalka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

V nedeľu sa na domácej pôjde predstaví Petržalka proti Liptovskému Mikulášu. Už tretí krát v rade hrám zápas Mikuláša, tak verím že sa táto séria nepokazí. Oba tímy hrali cez týždeň aj pohár, čiže úroveň kondičky by mala byť na oboch stranách rovnaká, aj keď Mikuláš hral až v 3 hodiny vzdialenom Bešeňove. Hrá sa až v nedeľu, čiže regenerácia by mala postačovať.

Petržalke sa v posledných zápasoch extra výsledkovo nedarilo, ale ak sa na to pozrieme podrobnejšie, priebehy zápasov neboli až také jednoznačné. Po návrate kapitána Pirošku (absencia pre trest), hrali doma so Slovan B, vyhrali rozdielom triedy 3:0. Potom cestovali do Podbrezovej, kde prehrali 2:0, hrali bez najlepšieho strelca Almasyho, ostatok tímu držal stále nádej aspoň na bod až do 90 minúty, čo by nebol zlý výsledok z Podbrezovej kde si idú momentálne na víťaznej vlne. Doma so silným Popradom vyhrávali polčas 1:0 a nakoniec prehrali 1:3. Naposledy hrali v silnej Skalici, kde to bolo vyrovnané, ale v poslednej tretine zápasu to domáci zlomili a vyhrali 2:0.

Teraz hrajú na domácej pôde, kde sú oveľa silnejší, majú podporu verných fanúšikov, v týme majú rôzne osobnosti a majú menšiu výhodu v podobe umelej trávy. Cez týždeň dotiahli prestupy brankára Kamenára, čo ma milo prekvapilo, pamätám si ho z jeho najlepších čias, a jedná sa o kvalitného brankára. Bude vytvárať zdravú konkurenciu a priestor dostane hlavne v pohárových zápasoch a počas repre pauzy, kedy Valach máva zrazy. Ďalej posilnili o obrancu Kolčáka, ktorý má skúsenosti z najvyššej Slovenskej, Poľskej, ako aj naposledy z Maďarskej najvyššej ligy. Myslím si že takéto skúsenosti sa v druho ligovom týme zúžitkujú cenne.

Liptovský Mikuláš hrám už tretí krát v rade, nebudem sa opakovať, ale jedná sa o sympatické mužstvo. Je to taký lepší priemer ligy, ale na motivovanú a extra silnú domácu Petržalku to podľa mňa stačiť nebude. Kurz 1,90 beriem ako hodnotný, fér kurz vidím niekde okolo 1,65. Veľa šťastia.