ANALÝZA: FC Vion Zlaté Moravce – FK Senica

Dnes sa hrá prvý zápas tohoto kola medzi Vionom a Senicou. Mám v celku jasno v tomto zápase, ale kurzy nezodpovedali hodnotám a rizikám ktoré tam vidím. Nakoniec sa mi podarilo nájsť moju obľúbenú dvoj stávku za ešte hrateľný kurz. Minulý rok bol Vion pre mňa zaujímavým tímom, kde tréner Praženica odvádzal solídnu prácu. Cez prestávku ho vymenil mladý tréner Benkovský, ktorý prišiel z druholigového Popradu. Tento krok ma veľmi prekvapil a nevedel som čo od toho očakávať, ale zatiaľ musím dať klobúk dole, tak ako bol pre mňa Vion čierny kôň súťaže minulý rok, tak tento rok rok platí dvojnásobne.

Kostra mužstva spolu s kapitánom Ďubekom ostala a k tomu vedenie do tímu dotiahlo zaujímavé posily ako Balaj, či naposledy Čonka. Mužstvo hrá solídny futbal, porazili doma Slovan, ktorý prehral po roku a naposledy potrápili tohtoročne neporazenú Dunajskú. Jediný výbuch bol v Michalovciach, ale k tomu sa nechcem vyjadrovať, lebo mi to prišlo ako keby hralo úplne iné mužstvo. Ak by podali 50% výkon ako zvyčajne, min. by tam remizovali.

Hostia zo Senica sa konečne vymotali z bludných kruhov minulosti, kedy tu Venezuelský majiteľ doslova Paseku a dlžoby. Tím sa vybral cestou Československých hráčov, čo v práve v Senici by mohlo fungovať. Prišli rôzne zaujímavé mená z Čiech či Slovenska a stále sa ešte dopĺňajú. Všetko sú to ostrieľaní borci a k tomu výborný tréner Šoltis. Vyzerá to celé veľmi pekne a časom by to mohlo podľa mňa fungovať.

Senica urobila naozaj radikálny rez a to proste nejde iba tak, aj keď pozbierate takýto skúsený mančaft. Verím že v druhej polovici sezóny to bude úplne iný herný štýl ako teraz a bud. sezónu (ak v tom vydržia), budú hrať určite vo vrchnej šestke. Ale teraz to celé do seba stále iba zapadá, hra sa zlepšuje od zápasu k zápasu, ale chce to proste čas. Senica hrala 4 zápasy v ktorých až 3 krát nedala ani gól. Minule sa chytili na domácej pôde kedy porazili tento rok najslabšie Michalovce, ale naposledy zase vyhoreli so slabou Nitrou 0:0. V bráne Vionu by mal nastúpiť šikovný Chovan, ktorý tento rok predvádza naozaj nadštandardné výkony a Senica to bude mať naozaj ťažké.

Uvidíme ako sa popasujú s Vionom, kde budú hrať skôr druhé garde a čakať na protiútoky, ale majú na to dobré tipy hráčov. Zlaté Moravce začali ozdravovať klub už pred minulou sezónou a výsledky sa dostavili až postupne. Oproti Senici sú popredu a nemyslím si že Senica ich tak rýchlo dobehne, ale uvidíme. Po repre prestávke by sme sa mohli ťažšie rozbiehať čo by prispelo môjmu tipu. Vion je pre mňa jednoznačne favorit, snáď nevyhoria a viac ako 3 góly by sme podľa mňa vidieť nemali. Senica má extrémny problém so strieľaním gólov a Vion síce takmer v každom zápase gól dal, ale v priemere to je niečo cez jeden gól na zápas. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/11.09.2020/19:00h
Zlaté Moravce – Senica
DVOJTIP: 1X a under 3,5 (neprehra Vionu a padnú max. 3 góly)
Kurz: 1,73 Doxxbet , 1,72 Bet365
Vklad: 4/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj