ANALÝZA: FK Dubnica – FK Železiarne Podbrezová

Nakoniec si zahrám aj jeden tip v zápase druhej ligy. Mám ho vyhliadnutý od začiatku, ale zbieral som ešte čo najviac informácii. Korona nám robí opäť trocha šarapatu v lige, ale druhú ligu to chvalabohu nezasiahlo. K minuloročnému víťazovi ligy pricestuje tohtoročný líder a jeden z ašpirantov na postup Podbrezová. Mohol by to byť zaujímavý zápas, ktorý by mohol spĺňať ligové parametre.

Podbrezová v poslednom období prešla veľkým progresom, či už nastavením klubu, ale aj príchodom nových zaujímavých hráčov. Zbierajú všetky mladé talenty, ako aj skúsených hráčov ako je napr. Grendel. Do zostavy sa po dlhom čase vrátil aj skúsený Brezaník. Min. títo dvaja sú ostrieľaní hráči so zahraničnými skúsenosťami. S ligovými skúsenosti tam je aj Zachara, ktorý stihol dať 2 góly Petržalke. Z Popradu prišiel na krídlo skúsený Kukol. Proste naozaj nadštandardné mužstvo na druhú ligu a pre mňa sú tento rok favoritmi na postup do prvej ligy.

Dokazuje to aj úvod ligy, kedy nestratili bod a nedostali ani len gól. Ich mentalita je nastavená na víťazstvo, ak si zoberieme ich posledných 11 zápasov (aj poháre, či prípravné) tak neprehrali ani jeden krát. Aj psychika je veľmi dôležitá u hráčov a hlavne u mladých, ktorých je v tíme veľmi veľa. Uvidíme ako sa popasujú so skúsenejšími tímami ako je práve Dubnica.

Tam sa toho moc nepomenilo, zmeny nastali len v obrane, ale úvod sezóny je z ich strany slabý. Popravde sa mi nejak extra nikdy nepáčila hra Dubnice, ale nakoniec to dotiahli až na prvé miesto. Pre mňa to bolo veľké prekvapenie. Myslím si že tímy ich už majú viac prečítaných, a preto ak niečo radikálne nezmenia, budú to mať ťažké. Ich úvod do ligy je určite pod očakávaniami, získali iba 1 bod, aj to s Trebišovom, nad ktorým chceli určite vyhrať. Veľa gólov ale nedostávajú, na to že hrali s Banskou Bystricou a so Skalicou, tak inkasovali v 3 stretnutiach iba 4 góly, čo nie je úplne najhoršie, ale ani najlepšie.

Horšie to je v ofenzíve, v troch úvodných kolách strelili iba 1 gól. Beriem fakt že hrali so silnou Banskou Bystricou a Skalicou, ale Dubnica bola majster ligy a očakávalo sa viac, preto ich zatiaľ hodnotím že ich úroveň išla dole. Dubničania si to uvedomujú, vedia kde ich tlačí topánka, ale zatiaľ to proste nejde. Podľa mňa by sme mohli očakávať podobný zápas ako s Banskou Bystricou, ktorý sa odohral pred 2 kolami. Bojovný zápas s jedným gólom.

Ak nepadne nejaký rýchly gól, bude sa taktizovať a nemuselo by padnúť veľa gólov. Dubnica je pod tlakom, majú zlý štart do ligy na čo v Dubnici nie sú zvyknutí. Na základe vyššie popísaných faktov je pre mňa favorit Podbrezová a nejaký gólové hody neočakávam, ale tak uvidíme. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-2/22.08.2020/16:30h
Dubnica – Podbrezová
TIP: dvojtip X2 a under 3,5
Kurz: 2,02
Vklad: 4/10
Stávková kancelária: Doxxbet
*alternatívny tip: stávka bez remízy na Podbrezovú (1,80 bet365)


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj