ANALÝZA: FK Dubnica – MFK Dukla Banská Bystrica

Tento posledný ligový víkend začnem analýzou stretnutia druhej ligy. V tomto zápase pôjde o postup do baráže o prvú ligu. Kto vyhrá v tomto zápase, ide do baráže, čiže o dôležitosti zápasu niet pochýb. Miernu výhodu má Banská Bystrica, stačí jej aj bod. Obe mužstvá nechajú na ihrisku všetko a uvidíme podľa mňa super zápas. Dubnica je známa záujmom divákov o futbal, čiže by to malo byť aj pred solídnou diváckou kulisou. Očakávajú cca 3000 divákov (bolo by aj viac ale kvôli opatreniam je to max). Pre porovnanie, na finále slovenského pohára na Slovane bolo toľkoto ľudí.

Nejdem sa extra rozpisovať, teším sa na tento zápas, ako som spomínal mal by to byť super futbal aj pre oko diváka, pôjde o všetko pre tieto tímy. Dubnica je sympatické mužstvo, idú si za cieľom ktorý nastavil majiteľ Švec pred cca 3,5 rokmi a oni ho zatiaľ do bodky napĺňajú. Verím že Dubnicu uvidíme niekedy v prvej lige, ale nemyslím si že to bude tento rok. Túto sezónu si ide Banská Bystrica jasne pre titul druhej ligy, dá sa povedať že kvôli nim zmenili pravidlá a hrá sa aj túto sezónu o postup, proste v BB je naozaj silné chcenie postúpiť. Dokonca aj štadión by mali mať pripravený po prerábke možno k druhej polovici sezóny. Takže im nič nebráni v postupe. Skúsení hráči, výborný tréner, stavajúci sa štadión, veľké chcenie.

Nechcem podceňovať Dubnicu, má zaujímavých hráčov ako napr. Václav či Kuzma, ale oproti Banskej to podľa mňa nestačí (Polievka, Vaščák, Prkryl, Savic, dokonca v prestávke do Banskej prišiel aj Dubnický strelec Vujoševič). Po korone pauze Banská Bystrica predvádza výborný výkon a zbiera body. Dubnica síce neprehrala, ale postrácala body s mladými chlapcami zo Skalice a takmer aj doma s Popradom, kde zachraňovali zápas na konci. Dukla im dala 0:7.

Proste ak to zhrniem, Dukla BB má určite kvalitnejšie mužstvo a trocha väčšie chcenie ako Dubnica. K postupu im stačí aj bod, ale na to hrať nebudú. Obe mužstvá vedia dávať góly, ide o posledný zápas sezóny, akonáhle strelí niekto gól, druhé mužstvo pôjde aj vabank, preto by sme mohli vidieť aj góly. Naposledy v Bystrici z toho bola prestrelka 3:3. Doxxbet mi ponúka poistenie tipu a ja ho beriem, a preto si zahrám dvojtip na neprehru Banskej Bystrice a že padnú min. 2 góly v solídnom kurze 1,88. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-2/11.07.2020/17:00h
Dubnica – Banská Bystrica
TIP: dvojtip X2 a over 1,5g (neprehra Banskej a padnú min. 2 góly)
Kurz: 1,88
Vklad: 5/10
Stávková kancelária: Doxxbet


Zdielaj