ANALÝZA: FK Pohronie – FK Senica

Nakoniec som si vybral ešte jeden zápas z našej najvyššej ligy, tento víkend sú dokopy 4 analýzy, tak verím že bude víkend v zelených číslach. Tento zápas som chcel pôvodne vynechať, ale po analyzovaní stavu oboch mužstiev a kurzovej politiky stávkových idem do ďalšieho tipu. Do Pohronia pricestuje Senica. Na prvý pohľad je to nevyspytateľný zápas, ale tak poďme si ho rozanalyzovať.

Minulé kolo hralo Pohronie doma so Žilinou. Očakával som ťažký zápas na ťažkom teréne čo sa aj potvrdilo. Hrať futbal na tak rozbitom trávniku je na hrane regulárnosti a to veru neprospieva plynulému kombinačnému futbalu, čiže je to skôr o nakopávaných loptách. Pohronie v celku držalo krok s favoritom zo Žiliny, ale na koniec jeden krát inkasovali a prehrali. Dostať od Žiliny 1 gól je v celku dobré na pomery zachraňujúceho sa mužstva, aj keď k tomu dopomohol výraznou mierou spomínaný terén.

Pohronie cez prestávku posilnilo hlavne smerom dopredu (Gerebenits, Tandir), ale zatiaľ to nie je vidieť, keďže v úvodných kolách nedali ani jeden gól. Všetko si musí spolu sadnúť a až potom sa ukáže, či to bude takto fungovať. Ja osobne očakávam skôr góly od Gerebenitsa, ale Tandir má taktiež cit pre gól. Pre zachraňujúce Pohronie to môže byť dôležité duo v skupine o záchranu, ale musia začať strieľať góly.

Pohronská obrana nie je najhoršia, v úvodných dvoch stretnutiach inkasovali iba 1 krát od Žiliny, z Nitry odchádzali s nulou. Po odchode Vantrubu má v bráne stabilné miesto opäť brankár Jenčo, ktorý nemalým dielom prispel k solídnym číslam obrany. Je to 31 ročný skúsený brankár a taktiež by mohol dopomôcť mojej stávke.

Do Pohronia príde Senica, ktorú som opisoval v minulej analýze, ale treba dať pred nimi klobúk dole, to čo predviedli v oboch zápasoch nečakal asi nikto. Ale presne takto vyzerá, keď hrá niekto futbal s vášňou a nie len pre peniaze. Na striedačke sedia už len dorastenci, lebo ich zostava je naozaj oklieštená, fyzicky vyzerajú byť v poriadku, bývalý tréner Ščasný im naordinoval pravdepodobne solídnu zimnú prípravu. Ktovie ako by to vyzeralo, keby sa nezmenili majitelia a všetko by ostalo po starom. Vyzeralo to na dobre rozrobenú prácu. (pokračovanie pod obrázkom)

Senica po neprehre v tejto časti atakuje 6 pozíciu, ktorá by im zaručila vrchnú šestku, čo by znamenalo, že s určitosťou nezostúpia. Osobne si myslím že to aj je ich cieľ a následne by sa novým majiteľom lepšie chystalo na novú sezónu, keďže majú istotu že budú pôsobiť v prvej lige. V zápase proti Trnave sa vykartoval šikovný krídelník Yenne a kapitán Didiba. Tieto dve straty hodnotím ako veľmi dôležité, nakoľko Senica už nemá koho postaviť za nich a tak prichádza priestor pre dorastencov. V bránke by mal byť ako doteraz výborný Vorel, ktorý bude veľmi dôležitý a bude to stáť a padať na ňom, podľa toho ako zachytá.

Absencie Senice sú dôležité, ale ich chcenie je vysoké. Pohronie pôjde taktiež na víťazstvo v tomto zápase, je pre nich určite dôležitý, resp. pre nich je cenný každý bod. Ak k tomu pripojím v celku dobrých gólmanov na oboch stranách a neskutočne zlý terén, mohol by to byť viac boj ako futbal. Uvidíme ako sa Senica vysporiada s absenciou kapitána na stopérskej pozícii a či sa neprebudí konečne Gerebenits alebo Tandir, v tom prípade by som mierne favorizoval domáce Pohronie, ktoré pôjde za bodmi. Ale Senica má taktiež motiváciu a hlavne chalanov čo hrajú futbal pre lásku k športu, nie iba k peniazom.

Ak sa potvrdia moje predpoklady a nepadne nejaký rýchly a náhodný gól, zrovna nejakú prestrelku neočakávam. Kľudne by to mohlo byť aj o jednom góle, a preto si vyskúšam zahrať under 2,5 za solídny kurz 2,04. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko1/1.3.2020/15:30h
Pohronie – Senica
TIP: under 2,5 (padnú maximálne 2 góly)
KURZ: 2.04 (DOXXBET), 2.10 (bet365)
Vklad: 4/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Všetky analýzy sú len porovnanie faktov a informácii zo zákulisia Slovenskej ligy. Moje tipy za analýzami sú doporučenie resp. stávky ktoré hrám ja osobne. Je na Vás ako sa finálne rozhodnete, je to stále iba tipovanie, kedy sa snažíme uhádnuť ako to dopadne a k tomu slúži podrobná analýza faktov, ktorá Vám má napomôcť vybrať správny tip. Určite sa nejedná o dohodnuté stretnutie, alebo 100% istotu. Preto je dôležité dodržiavať money management a všetky pravidlá ktoré sú popísané TU.

Zdielaj