ANALÝZA: KFC Komárno – MŠK Žilina B

Zdravím všetkých fanúšikov slovenskej ligy, prichádzame s novým ročníkom našej prvej a druhej futbalovej ligy. Prvé kolá väčšinou zo zásady netipujem, potrebujem vidieť ako si dané veci sadli do seba. Z druhej ligy máme prvé kolo už za sebou a tak si skúsim s menším vkladom zahrať zápas Komárna so Žilinou. Kurz už mierne dropol, ale do včerajška sme ešte dovolenkovali aby sme sa mohli venovať podrobne celej sezóne každý deň.

Komárno pod vedením trénera Karhana a skúseného obrancu bývalého reprezentanta Kornela Salatu predpovedajú snahu klubu o solídne umiestnenie. V druhej lige sa už etablovali, financie sa zdajú byť skonsolidované, nový štadión naplánovaný, myslím si že v Komárne to je na vzostupe. Ďalším faktorom je domáce ihrisko, kto pozná futbal na južnom Slovensku veľmi dobre vie, že tam sa hrá vždy ťažko. Či už ako žiaci, alebo dorast, alebo muži. A to isté platí pri Komárne. Napríklad v minulej sezóne hrali doma 9 zápasov a prehrali iba jeden jediný a to si zoberme že skončili na 13 priečke, čo je jedna priečka nad zostupovými vodami. V tomto faktore sa Komárno zaradilo do Top 5 mužstiev súťaže, medzi tímy ako Banská Bystrica, Skalica, či Dubnica.

O Žiline všetci vieme ako ukončila minulú sezónu likvidáciou, čo spôsobili hromadný presun hráčov z B tímu do A a z U19 do B tímu. Toto vždy robili postupne, no teraz to museli urobiť hromadne naraz. Kým mladí hráči momentálne v A tíme dohrali v celku solídne sezónu v prvej lige, tak B tím zbiera iba skúsenosti. Predsa ten prechod do druhej ligy nie je vôbec jednoduchí a určite nie ak posúvate takmer celé mužstvo. To proste potrebuje čas. Po tejto sezóne budú mať pripravených ďalších hráčov pre A tím čo je pozitívne pre Žilinu.

Prvé kolo druhej ligy prinieslo víťazstvo Žiliny B nad Šamorínom vysoko 5:0, ale netreba sa nechať zmiasť. Keďže sa ešte nehrala 1.liga, prišlo takmer komplet celé Áčko na tento zápas a oni deklasovali Šamorín 5:0 (aj tu je vidieť ako bývalí B tím sa vyšvihol popri prvej lige). A keďže dnes hrá aj Áčko aj Béčko, posily do B tímu môžeme očakávať úplne minimálne. A tak to ostane na nových chalanoch, pre ktorých to bude prvý zápas sezóny, aj keď niečo odohrali už po corona pauze, kde vonku hrali 2 zápasy a nestrelili ani gól.

Proste ak si zoberiem vyššie popísané fakty, vidím favorita jednoznačne v Komárne, aj keď to nebude vôbec jednoduchý zápas. Žilinčania budú behaví a nepríjemní, je ale na Komárne ako sa s tým vysporiada a či dokáže pretaviť snahu do troch bodov. Kurz bol pôvodne 2,30, čo bolo naozaj fajn, medzičasom už klesol na 1,90, čo je fér kurz a ja si to skúsim zahrať. Prípadne si treba počkať na LIVE, kde by mohol kurz stúpnuť ak nepadne rýchly gól. Všetko nad 2 je fajn. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-2/08.08.2020/17:00h
Komárno – Žilina B
TIP: 1
Kurz: 1,90 (Tipsport)
Vklad: 3/10


Teší nás záujem o naše analýzy, treba nás sledovať lebo všetky analýzy budú k nahliadnutiu iba v platenom členstve. Niektoré zostanú aktívne free pre všetkých.

Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj