ANALÝZA: Lincoln Red Imps – ŠK Slovan Bratislava

Slovan pokračuje v 3.predkole Európskej ligy, kde bude mať za súpera gibraltárskeho majstra Lincoln, ktorý v 2.kvalifikačnom kole Ligy majstrov potrápil favorizovaný CFR Cluj.

Slovan síce v Berne siahal na predĺženie, keď v závere duelu mohol vyrovnať na 3:3, ale keďže penalta sa po čistej ruke nepískala a Kangavovu strelu vyrazil brankár YB do brvna, tak ďalej v kvalifikácii LM išiel švajčiarsky majster. V lige sa Slovan naladil víťazne, keď v pozmenenej zostave a bez trénera Weissa zdolal na Tehelnom poli pred takmer tritisíc divákmi Trenčín 2:0. Po dvoch kolách je tak s plným bodovým ziskom lídrom Fortuna ligy. Na prvý súboj proti Lincolnu necestovali okrem dlhodobo zranených Holmana s Lovatom, ani Medvedev s Čavričom, ktorí majú svalové problémy. „Belasí“ sú v tomto súboji favoritom, ale potrebovali by prelomiť nie príliš dobrú bilanciu v európskych pohároch na ihriskách súperov.

Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU

Lincoln možno pôsobí ako jasný outsider, ale je to najúspešnejší gibraltársky klub, ktorý v 1.predkole Ligy majstrov vyradil Folu s celkovým skóre 7:2, pričom doma vyhral 5:0 a následne potrápil favorizovaný CFR Cluj, keď v prvom súboji po polčase viedol 1:0, ale napokon prehral 1:2 a v odvete mal za stavu 0:0 dve veľké príležitosti, ktoré však nepremenil a napokon zato pykal, keď dvakrát inkasoval. V tíme je sedem hráčov, ktorí pôsobili v reprezentácii Gibraltáru, keď tu tréner Vladimír Weiss st. v roku 2019 vyhral ako lodivod Gruzínska so svojim tímom 3:2. Mužstvo tak zjavne nie je také slabé ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tím je doplnený viacerými hráčmi zo Španielska a v klube pôsobia aj dvaja Ghančania, Portugalčan a Mexičan.

Slovan to na Victoria Stadium jednoduché mať nebude, navyše opäť bude musieť čeliť umelej tráve a húževnatému súperovi, ktorý mu postup zadarmo nedá. Aj napriek tomu by mu postup uniknúť nemal. Možno sa pletiem, ale mám pocit, že Slovan vysoké víťazstvo nezaknihuje a keď už aj vyhrá, tak nie vysokým rozdielom. (pokračovanie nižšie)

Hlavný tréner Vladimír Weiss st. sa na tomto štadióne predstavil v októbri 2019, keď viedol Gruzínsko, ktoré vtedy na Gibraltári v kvalifikačnom stretnutí vyhralo 3:2. Druhý gól Gruzíncov strelil náš súčasný hráč Jaba Kankava.

V kádri Lincolnu je sedem hráčov, ktorí vtedy pôsobili v gibraltárskej reprezentácii, takže mne súper neznámy nie je. Dobre poznáme tých hráčov, vieme, akým štýlom hrajú, a určite nechajú na ihrisku srdce. Vieme, že doma vyhrali 5:0 nad luxemburským majstrom a odohrali vyrovnanú partiu s Klužom, keď mali vonku za stavu 0:0 dve čisté gólové šance. Musíme byť obozretní a hrať rozumne,“ vyhlásil Vladimír Weiss st. pred dnešným oficiálnym tréningom, ktorý viedol spolu so svojím realizačným tímom.

Okrem dlhodobých maródov Dávida Holmana a Lucasa Lovata necestovali s tímom ešte dvaja hráči. „Necestovali s nami Jurij Medveděv a Aleksandar Čavrič, obaja majú natiahnuté svaly, takže nie sú k dispozícii,“ povedal tréner belasých. (pokračovanie nižšie)

Prvý zápas vonku môže priniesť relatívnu výhodu v tom, že viete, čo vás čaká doma, a viete, aký máte výsledok. Na druhej strane, góly zvonku sa už nepočítajú. Musíme hrať rozumne a na výsledok, aby sme boli následne doma úspešní,“ vyjadril sa Vladimír Weiss st., ktorý by s tímom rád nadviazal aj na druhý polčas z Bernu. „Musíme hráčov pripraviť tak ako na druhý polčas v Berne, kde nechali dušu a ukázali kvalitu. Zajtra to bude potrebné od prvej minúty, pretože domáci budú hrať ako o život. Pre nich je to životná šanca, pre nás dá sa povedať povinnosť. Potrebujeme kvalitný výkon plný emócie, hrať aktívne, byť efektívni vpredu a bezchybní vzadu. Majú výborné štandardné situácie, na ktoré si musíme dávať pozor,“ uzavrel tréner belasých.

My v redakcii si myslíme že by sme nemuseli vidieť veľa gólov, aj keď hrá sa na umelej tráve, Slovan góly dostáva a Gibraltár nejaký jeden zatiaľ dali skoro vždy. Ale podľa kurzov si chceme zahrať niečo, čo má hodnotu. Tréner Weiss avizuje že by to nemusel byť hurá systém dopredu, ale skôr inteligentný výsledok pre dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou. Veľa šťastia.

NÁŠ TIP: under 2,5
KURZ: 1,99 (Tipsport)