ANALÝZA: MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová

Zverenci trénera Stanislava Vargu v závere ročníka 2020/21 prišli o prvú postupovú pozíciu na úkor Liptovského Mikuláša a následne neuspeli v barážovom boji proti Senici. Aj tento ročník ale určite ponúkne snahu tímu spod Urpína preniknúť do najvyššej súťaže a to napriek tomu, že tím prišiel o niekoľko opôr.

Z kádra odišli skúsené mená ako Ján Nosko, Matej Starší, Adam Krejčí, Gabriel Snitka a Lukáš Laksík. Novými tvárami sú Pišoja, Kojnok, Slaninka, Ľupták, Jurčišin, Šulc a hlavne posledná posila, útočník David Depetris. Stretnutie 3. kola sa bude hrať v Žiari nad Hronom. Pre stále pretrvávajúce práce na Štiavničkách hráva Dukla svoje domáce stretnutia vo Zvolene, no tentoraz sa duel uskutoční ešte o niekoľko kilometrov ďalej.

V úvodnom kole Podbrezová síce prehrala proti FK Humenné (0:1), avšak v domácom dueli si napravili chuť výhrou 2:1 nad FK Rohožník, keď sa presadili Boris Godál a Jozef Špyrka.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


„Vieme, že Dukla hrá posledné sezóny o najvyššie priečky. Odohrali sme s nimi ťažké zápasy. Majú Róberta Polievku, ktorý je rozdielový hráč, ale my sa chceme sústrediť na seba a nadviazať na náš posledný výkon proti Rohožníku. Verím, že to bude dobré. Keď všetci prenesieme veci z tréningov do zápasu a bude to vyzerať rovnako, tak vyhráme a donesieme tri body. Teraz sme oveľa pokojnejší. Po Humennom to nebolo ideálne, ale momentálne na tréneroch aj hráčoch vidieť, že sme vo väčšom pokoji. Po tom zápase v Humennom sme boli nahnevaní, pretože sme vedeli, že sme to mohli pokojne vyhrať. Taký je však futbal. Poučili sme sa z toho a ideme ďalej. Verím, že výhrou proti Rohožníku sme odštartovali úspešnú sériu,“ vyjadril sa záložník Samuel Ďatko.

Počas tohto týždňa pribudli do kádru FK Železiarne Podbrezová aj dve ofenzívne posily. Prišiel nigérijský krídelník Adenkule Issa a ruský hrotový útočník Ivan Timoshenko. (pokračovanie nižšie)

Futbalisti spod Urpína v úvodných dvoch kolách bodovali na ihriskách súperov. Vyhrali v Námestove 7:0 a v Skalici remizovali 0:0. Zatiaľ teda neinkasovali gól, čo je dobrá vizitka obrany i brankára Hrušku. Radi by v tomto trende pokračovali. Proti by nebol ani krajný obranca Dukly Martin Slaninka, ktorý pred derby povedal: 

„Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas. Podľa mňa sa stretnú dve najlepšie mužstvá v lige, takže to bude o jednom góle a ten asi aj rozhodne o osude stretnutia. Po Námestove máme na programe štyri ťažké kolá, ale v podstate každý jeden zápas je už pre nás ťažký, keďže chceme postúpiť. S Podbrezovou je to dôležitý zápas ako každý iný. Ideme do neho s cieľom vyhrať, tak ako do všetkých stretnutí, ktoré nás čakajú. Chcel by som preto pozvať všetkých fanúšikov Banskej Bystrice, aby nás prišli povzbudiť na derby do Žiaru a hnali nás za lepším výsledkom.“ Slaninka je našou letnou posilou v tíme. Priznal, že sa u nás dobre udomácnil: „Cítim sa v pohode. S chalanmi som sa skamarátil, sme dobrý kolektív. Všetci ťaháme za jeden povraz a dúfame, že to na konci sezóny dopadne dobre.“


NÁŠ TIP: under 2,5
KURZ: 1,90 (Fortuna)


Autor: slovenskaliga.sk, Zdroj: zpfutbal.sk, mfkdukla.sk, Foto: zpfutbal.sk

Zdielaj