ANALÝZA: MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce

V tomto stretnutí uvidíme priamy boj o vrchnú šestku, čo avizoval už Ružomberský tréner Haspra na poslednej tlačovke. Tento zápas bude pre obe mužstvá extrémne dôležitý, aj keď do rozdelenia súťaže budeme mať ešte jeden zápas. Ak vyhrá niektoré mužstvo v tomto zápase, s určitosťou budú hrať vo vrchnej časti tabuľky, aj keď ani prehraté mužstvo nemusí ešte úplne lámať palicu a majú šancu tam zotrvať. Michalovce sa po facke v Trenčíne spamätali a zvíťazili v dôležitom stretnutí s Nitrou.

Očakávam že na tento zápas prídu plne koncentrovaní a nebudú sa nikam tlačiť. Pre mňa je určite kvalitnejší celok z Ružomberku a cestu ktorú tam túto sezónu nastavili im vysoko kvitujem a fandím. Po odchodoch a prehrách, sme my Slováci neostali nič dlžný svojej povesti, a prišla veľká vlna kritiky z každej strany, ale s odstupom času musí každý uznať že idú správnou cestou. Slovenskí mladí chalani majú talent a dokazujú to aj na ihrisku. Majú mladé mužstvo, ale Haspra má niečo do seba a vychováva pri sebe nie len dobrých futbalistov, ale aj trénera, ktorý sa pri ňom učí tomuto remeslu (Sapara).

Ružomberok má v bráne vynikajúceho Macíka, ktorý patrí k najlepším brankárom v lige. Jeho absencia je vždy cítiť a prekonať sa ho dá väčšinou iba po vynikajúcej akcii alebo nechytatelnej strele. Cez zimnú prestávku bol operovaný, ale už dlhšie plne trénuje a minule sa už objavil aj v základnej zostave proti DAC, kde vychytal opäť nulu. (pokračovanie pod obrázkom)

Na to že majú tak málo skúseností, sú dosť vysoko v tabuľke, čo by som pred tým nečakal. Ružomberok je mladé mužstvo, ktoré stavia na poctivej obrane a následne sa pokúša niečo smerom dopredu. V Seredi inkasovali 2 krát ale až po vylúčení svojho hráča a proti DAC už neinkasovali. Ružomberok patrí celkovo k najviac underovým mužstvám v lige na domácej pôde kedy v 10 zápasoch hrali under 2,5 až 7 krát. Bude to hlavne aj tým, že na domácej pôde dávajú veľmi málo gólov, menej ich dali už len chalani z Nitry. V 10 zápasoch sa im podarilo 9 krát skórovať na domácom ihrisku.

Myslím si, že by sme nemali vidieť nejaký gólový ohňostroj ani na jednej strane, aj keď u Michaloviec to býva veľa krát ‘buď/alebo’. Buď padne aj over 3,5g alebo under 1,5g. Verím že v nedeľu tu veľa gólov neuvidíme, mierne favorizujem domáci Ružomberok. Dnes zasypalo Ružomberok snehovou nádielkou, uvidíme ako bude vyzerať terén. Kurz 1,94 si vyskúšam zahrať. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/01.03.2020/15:30h
Ružomberok – Michalovce
TIP: under 2,5
Kurz: 1.94 (Tipsport), 2.00 (bet365)
Vklad: 4/10


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Všetky analýzy sú len porovnanie faktov a informácii zo zákulisia Slovenskej ligy. Moje tipy za analýzami sú doporučenie resp. stávky ktoré hrám ja osobne. Je na Vás ako sa finálne rozhodnete, je to stále iba tipovanie, kedy sa snažíme uhádnuť ako to dopadne a k tomu slúži podrobná analýza faktov, ktorá Vám má napomôcť vybrať správny tip. Určite sa nejedná o dohodnuté stretnutie, alebo 100% istotu. Preto je dôležité dodržiavať money management a všetky pravidlá ktoré sú popísané TU.

Zdielaj