ANALÝZA: MFK Ružomberok – MŠK Žilina

Na tento víkend mám už pár dní vyhliadnuté 2 zápasy a minimálne do tohoto idem určite. Jedná sa o také malé lokálne derby na Liptove medzi Ružomberkom a Žilinou. Hostí zo Žiliny sme si už opísali viac krát, aj po vyhadzove skúsených hráčov sa jedná o zaujímavé mužstvo mladíkov, ktorí sa poznajú od detstva a tým pádom nemôže byť reč o nejakej nezohratosti, ale zas skúsenosti medzi mužmi v prvej lige im chýbajú.

Od zápasu k zápasu sú lepší, Žiline rastú noví reprezentanti a preto tento klub uznávam ako najlepší čo sa týka mládeži, ale to je už všeobecne známe. Žilina dáva jasný recept na to, ako sa dá robiť dobrý futbal na Slovensku, ale ostatné tímy by to ako keby nechceli pochopiť a aj tak investujú vždy iba do ďalšej sezóny a zaplatia polo kvalitných legionárov. Nerozumiem tomu, nemajú peniaze a tak nakupujú polo kvalitných zahraničných futbalistov a pritom chlapci z dorastov by dali dušu na ihrisku aby mohli hrať za materský klub (tu sa nebavíme o Slovane, ktorý si kupuje v legionároch oveľa vyššiu kvalitu ako je domáca scéna a preto s tým súhlasím). Ak niekto chce kupovať legionárov, mali by byť minimálne o kategóriu lepší ako slovenskí chlapci.

Prvá lastovička po Žiline kto to pochopil mi príde práve Ružomberok, ktorý túto sezónu rozbehol niečo podobné v Žiline. Najviac sa smejem na tom, ako na začiatku sezóny všetci nadávali na Haspru, Saparu a celé vedie Ružomberka, nech sa zbalia a odídu a dnes tí istí ľudia ich chvália ako bohov, ktorí vedia robiť futbal. Niekedy sa hanbím za tých komentujúcich ľudí.

Vrátim sa k Ružomberku, ktorý stavia takmer výlučne Slovákov a dáva šancu každý zápas mladším a mladším chalanom. Paradoxne to pomáha ich futbalu, mladí hráči sú odvážni a ukazujú futbalovosť. Predviedli to v Dunajskej strede vonku a aj doma. Tréner Haspra prišiel z B tímu, kde mal týchto mladíkov a je to naozaj pán tréner. Vôbec nejdem rozoberať konkrétnych hráčov, je to mladé, hravé a odvážne mužstvo.

Cez týždeň hrali náročný pohárový duel, čo by ich mohlo poznačiť, ale nemuselo, verím že majú natrénované. Keď tak sa môže stať že príde k menšej koncentrácii ale to by nášmu tipu mohlo iba pomôcť. Ružomberok sa môže pýšiť kvalitnou defenzívou a výborným brankárom, ale Žilinskí chalani dokázali streliť 2 góly Slovanu a to je už čo povedať.

Stretnú sa dva mladé tímy plné Slovenských mladíkov, Ruža je v eufórii z postupu do finále slovenského pohára, Žilina dokázala streliť 2 góly aj Slovanu, vidím to na over 2,5 za vyšší vklad. Pôvodne som chcel hrať dvoj tip na neprehru Ružomberka a over, ale zahrám si iba ten over 2,5, aj keď pre mňa by Ružomberok prehrať nemal, podávajú stabilné výkony. Ale po ťažkom zápase s DAC si zahrám radšej iba over na góly za vyšší vklad. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/28.06.2020/18:00h
Ružomberok – Žilina
TIP: over 2,5
Kurz: 1,80 (bet365), 1,74 Doxxbet, Tipsport
Vklad: 8/10
*prípadne pre odvážnejších dvojtip 1X a over 2,5 v kurze 2,75 Doxxbet (vklad 3/10)


Zdielaj