ANALÝZA: MŠK Žilina – Apollom Limassoll

Týždeň ubehol od senzačného víťazstva Žiliny na Cypre, ktoré budú chcieť šošoni v domácom zápase proti Apollonu premeniť na postup z 2.predkola Konferenčnej ligy. 

Káder hostí bol po domácej prehre doplnený o dvojicu Rangelo Janga (známy z pôsobenia v AS Trenčín) a Ilian Iliev. Naopak s tímom nepricestoval Petros Psichas. Kouč hostí Alexander Zorninger prezradil, že oproti prvému duelu by v zostave mohli nastať 2-3 zmeny a dvojzápas v žiadnom prípade neberú ako prehraný. Podľa trénera Staňa šošoni už stihli „preladiť hlavy“ po úspešnom vstupe do Fortuna ligy so Sereďou (3:0d) na Európu a pre postup sú ochotní na ihrisku nechať srdce.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Rovnako ako tréner hostí neberie stav prvého duelu ako rozhodujúci a pred odvetou sa rozhodne nechystá kalkulovať. Dvojgólové „polčasove“ vedenie je solídne, no nie rozhodujúce. Žlto-zelení budú mať k dispozícii kompletný káder, ale konkrétnu taktiku sa tréner Staňo zdráhal prezradiť. Do začiatku tlačovej konferencie bolo predaných okolo 2 000 vstupeniek a tak sa Žilina môže konečne tešiť aj na futbalovejšiu atmosféru.

Šošoni sa dopredu tlačiť nemusia, svoju nespornú kvalitu musí ukázať hlavne Apollon a domáci na ňu budú musieť reagovať, ak sa chcú v ďalšom predkole stretnúť s víťazom dvojice Tobol – Hajduk Spit. 

Ostávam pri svojej prvej analýze na over gólov. Stále sa stretnú dve ofenzívne mužstvá. Hrať sa bude na umelej tráve, čo by mohlo dopomôcť gólom. Hostia musia hrať dopredu ak sa chcú pokúsiť postúpiť. Budú chcieť streliť nejaké góly, čo sa im podľa mňa aj podarí, ale na druhej strane budú mať viac priestoru v zadu, čo by Žilina mohla a mala využiť. Veľa šťastia.


NÁŠ TIP: over 2,5 (padnú min. 3 góly)
KURZ: 1,75 (Tipsport)
VKLAD: 2/3


zdroj: ifortuna.sk, foto: mskzilina.sk

Zdielaj