ANALÝZA: MŠK Žilina – FC Spartak Trnava

Po tejto svetovej kríze som myslel že si dám pauzu v úvodných kolách, ale nakoniec je tomu inak a chtíč po tipovaní ma pritiahol. Nieje to na úkor kvality, v celku sa mi hodnotené fakty páčia. Poďme k analýze. Vybral som si nedeľný zápas medzi druhou Žilinou a štvrtým Spartakom.

Žilina si prešla likvidáciou klubu (aspoň papierovo), odišlo jej dosť veľa hráčov, ale pri úrovni ich akadémie sa síce rapídne oslabili o skúsenosti, ale myslím si že kvalitatívne to až také tragické nebude. Práve teraz sa ukáže ešte viac ich sila v akadémii a v štýle zapracovania hráčov do prvej ligy. Najťažšie to majú podľa mňa po odchode stopérskej dvojice Králik-Kaša, ale na ostatných pozíciach majú v celku solídne náhrady od brankára až po útok. Ale sám som zvedavý ako sa to vyvinie. Hrajú doma na svojej umelej tráve, čo je pre Žilinu vždy určitá výhoda. Môžu hrať svoj kombinačný futbal, ktorý sa im vštepuje do krvi už od mala.

Na druhej strane pricestuje Spartak Trnava, ktorý sa podľa mňa rozpadol skoro úplne, chvíľu to vyzeralo že mu odídu aj majitelia. Všetky posty sa oslabili (Grendel, Tavarez, Mitrea atď.), dokonca aj o trénera Cheu. Všetko idú budovať opäť odznova, ostalo naozaj iba torzo hráčov ako napr. Sobczik či Tešija. Najväčší problém budú mať taktiež v obrane, kde im ostalo 5 hráčov a z toho najviac schopný Turňa je na tento zápas vykartovaný. Budú musieť doplniť o dorastencov podľa mňa, aspoň na striedačku. Tento tím bude vystavaný z toho čo ostalo, doplnený pravdepodobne o chalanov z dorastu.

Ak si porovnám zostavy ktoré by mali nastúpiť, plus k tomu faktor žilinskej umelej trávy, kurz 2,06 na výhru Žiliny beriem ako hodnotný a skúsim si ho zahrať. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko/14.6.2020/18:00h
Zápas: MŠK Žilina – FC Spartak Trnava
Tip: 1 (výhra domácich)
Kurz: 2,06
Stávková kancelária: Doxxbet


Zdielaj