ANALÝZA: MŠK Žilina – FC Vion Zlaté Moravce + tipovačka

Po šiestich dňoch privítajú futbalisti MŠK Žilina pod Dubňom znova súpera zo Zlatých Moraviec. S ViOn-om sa stretávame už rekordný šiestykrát v aktuálnej sezóne a aj v šiestom dueli budeme chcieť potvrdiť výhodu domáceho prostredia a po roku znova účinkovať v pohárovej Európe. Piatkové finále play-off o Európsku konferenčnú ligu má výkop o 19:00 a rozhodovať ho bude Filip Glova.

Analýza 1

Žilina premárnila obe šance na zaistenie si miestenky do pohárovej Európy, tretiu premení. V lige ju z tretieho miesta vytlačila Trnava, ktorá bola mužstvom jari. Vo finále Slovenského pohára podľahol MŠK Slovanu až v predĺžení. So Zlatými Moravcami oba domáce zápasy vyhral, naposledy výrazne 5:1. Taký hladký priebeh teraz nenastane, ale žlto-zelení napokon zvíťazia. Opäť padne viac gólov, pretože na konci sezóny sú už mužstvá unavené, majú viacero zranených hráčov a robia väčšie chyby v defenzíve. Umelý trávnik je domácou výhodou, širší káder tiež. O kúsok nahustenejší program šance vyrovnáva, ale Žilina má produktívnejšiu ofenzívu. Plus možnosti striedaniami útočných hráčov oživiť hru. Jednotka v prvom polčase sa javí ako zaujímavý tip.

Analýza 2

Po šiestich dňoch privítajú futbalisti Žilina znova súpera zo Zlatých Moraviec. S ViOn-om sa stretáva už šiestykrát v aktuálnej sezóne. V hre bude účinkovanie v pohárovej Európe. Žilinčania majú za sebou veľmi náročnú sezónu, zo všetkých tímov Fortuna ligy odohrali najviac zápasov. Sú fyzicky vyšťavení, no podľa slov trénera Pavla Staňu dajú do toho všetko, aby sa pod Dubňom hrala Konferečná liga. V tohtosezónnch zápasoch Fortuna ligy doteraz platilo, že vždy vyhralo domáce mužstvo. Aj teraz je favoritom hostiteľské družstvo, ktorému bude chýbať Iľko. Zlaté Moravce po skvelom piatom mieste zdolala v utorok Trenčín a má šancu po 25-ich rokoch sa predstaviť v Európe. Pre viacerých hráčov to bude posledný duel za Vion. Napríklad Hrnáč ide do Sloavan, Balaj do Cracovie, s Ďubekom nepredĺžili zmluvu. Zlaté Moravce môžu iba získať. Okrem dlhodobo zranených hráčov po utorku  nepribudol nikto. V posledných 14ich vzájomných dueloch pod Dubňom bola vždy úspešná Žilina. MŠK vyhrá minimálne o dva góly, úspešný bude aj Kurminowski.

Ako tipuješ zápas medzi Žilinou a Vionom?

Výsledky

Loading ... Loading ...

Náš tip: Viac ako 2.5 a každý tím dá gól – áno (kurz: 1,8+)zdroj: ifortuna.sk, nike.sk, foto: tipsport.sk

Zdielaj