ANALÝZA: MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava

Minulé kolo ma milo prekvapila zostava Žiliny, ktorá bola zložená výlučne z odchovancov z akadémie, plná Slovenských mladíkov. Toto je asi jediná cesta pre Slovenský futbal, ekonomicky nebudeme nikdy tak silný (ak si to nezaplatí nejaký zbohatlík) aby tu hrávali zvučné mená a tak aby to ostalo atraktívne aj pre diváka a motivujúce pre hráčov, ostáva nám cesta výchovy mladých talentov pre silnejšie súťaže, čo by v konečnom dôsledku nemuselo byť až tak zlé. Dôležité je teraz dostavať štadióny, ale poďme k zápasu.

Žilinskí chlapci hrali naposledy veľmi solídne, do Trnavy sa pustili bez rešpektu, do súbojov sa nebáli ísť, boli zdravo drzí. Mne osobne sa to páčilo, na druhej strane boli tiež mladíci, ale Slovákov minimum. Žilinskí chalani viedli, dostali gól, takmer mohli prehrať, ale pri konci otočili misky váh a obrali Trnavu o všetky body. Bolo vidieť že ich umelá tráva im chutí, predsa len, hrajú tu už odmala. Klobúk dole pred odvedenou prácou trénerov.

Na druhej strane, pricestuje Slovan, kde peniaze udržali celé mužstvo po kope, aj keď podľa mňa stále hľadajú strelca. Nerozumiem prečo tréner Kozák stále stavia Henty-ho, podľa mňa to je veľmi slabučký hráč, ktorý sa stratil aj v Slovenskej lige a to sa bavíme že je slabá. Čo budú robiť potom v predkolách LM? Pre dobro slovenského futbalu by mali veľmi rýchlo nájsť náhradu za Hentyho, ktorý mal byť náhradou za Šporara, ale nestalo sa tak.

Podľa mňa sa Slovan trápi v koncovke, čo ukázal v prípravných zápasoch ale aj v majstráku proti Ružomberku. Pre mňa osobne je David Strelec výborný zakončovateľ, v dobrom svetle sa ukazuje Slovinec Ožbolt, ako aj jeho krajan Medved. Všetci traja sa ukázali vo výbornom svetle cez týždeň v pohárovom zápase. Henty nehral pre zranenie a tu je práve príležitosť pre ostatných ukázať sa. Verím že sa chytia práve v tomto zápase proti Žiline.

Aby som nebol len kritický, na ich obhajobu musím povedať, že takmer všetky mužstvá proti nim betónujú a to sa hrá potom ťažko, ale myslím si že na tento fakt si mali zvyknúť už dávno. Ak ostanú peniaze v Slovane (v podobe Kmotríka), obraz sa nezmení. Žilinská hra by mala byť otvorenejšia, čo je ich štýl, ale sám som zvedavý, čo naordinujú Žilinskí tréneri pred zápasom proti silnému Slovanu. Neni som istý že Žilina vie betónovať, bráni to ich filozofii, ale hrať otvorenú hru s mužstvom vo vekovom priemere cca 20 rokov proti silnému Slovanu, by mohla byť samovražda.

Proste ak si zoberiem skúsenosť Slovana, neskúsenosť mladíkov zo Žiliny (aj keď ich snaha je vysoká), útočnú filozofiu Žiliny (nie len betónovať), výborný terén v podobe umelej trávy (čo bude vyhovovať aj Slovanu), tak to vidím na výhru legionárov zo Slovana. Nezabúdajme na fakt, že môžu získať titul v priamom súboji na Žilinskom štadióne. Verím že nejaké špekulácie a presúvanie osláv do Bratislavy sa nebude konať a urobia to potom oficiálne (aj tak by na štadión diváci prísť nemohli a takto ich môžu čakať po návrate zo Žiliny).

Kurz na skúsený Slovan proti mladíkom zo Žiliny je 1,80, čo je tiež solídna voľba, ale nakoniec to troška poistím a zahrám si dvojtip v podobe neprehry Slovana a over 2,5 gólu za kurz 2,14 v Doxxbet. Žilina je schopná dávať góly, ale na výhru to nevidím. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko1/20.6.2020/18:00h
Žilina – Slovan Bratislava
TIP: dvojtip X2 a over 2,5 (neprehra Slovana a padnú min. 3 góly) ✅
KURZ: 2,03
Stávková kancelária: Doxxbet
Vklad: 5/10


Zdielaj