ANALÝZA: MŠK Žilina – ŠKF Sereď

Milí naši čitatelia, v novej sezóne prinášame opäť spravodajstvo a hlavne analýzy z našej slovenskej ligy. Verím že sa Vám naše analýzy a tipy páčia a spolu s nami budete zlepšovať našu spoločnú komunitu. Úvodné kolá by sa nemali moc tipovať, ale predsa len sme si vybrali zápas medzi rozbehnutou Žilinou a bezdomovcom zo Serede.

Žilina je liaheň slovenských futbalistov, nakoľko asi ako jediný majú politiku založenú na našich slovenských odchovancoch. Takto by to malo fungovať v každom tíme, vidíme že aj naši mladí slovenskí chlapci vedia uhrať dobrý výsledok v Európe. Nerozumiem politike legionárov v našich pomeroch, kde platíme treťotriednych zahraničných žoldnierov, ktorým absolútne nezáleží na tíme, ide iba o ten žold. Samozrejme česť výnimkám, ale tých moc nieje. Nerozumiem prečo Michalovce, Sereď a pod., menšie tímy majú plné mužstvo zahraničných futbalistov. Chápem čiastočne taký Slovan, tam ide aspoň o kvalitu (v merítku slovenskej ligy), ale aj tak by som pre rozvoj slovenskej ligy zaviedol pravidlo o určitom počte legionárov, ktorí môžu nastúpiť v zápase. Stačilo filozofovania, poďme k zápasu.

Žilina sa už rozohrala v európskych súťažiach, naposledy predviedla vynikajúci výkon v Limassole a dnes ich čaká úvodné ligové kolo. Žilina pracuje plus mínus s tými istými chalanmi, čiže tu sa nejak extra nemusíme baviť o rozohrávaní. Odišiel kanonier Kurminowski, ale Žilina to bez problémov ihneď vykryla.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Na druhej strane Sereď, ktorá hrá takmer výlučne s hráčmi mimo ich liahne, a tak to aj vyzerá po každej sezóne. Kompletná obmena kádra a trénera. Nerozumieme tomu ale nevadí, biznis je biznis. Do Serede prišiel skúsený tréner Jarábek, nahradil sympatického Geriho. Sereď má asi 4-tého trénera behom posledného obdobia. Jarábek je skúsený, uvidíme čo prinesie a hlavne ako pripraví a doladí mužstvo, ktoré sa kompletne videlo len pár krát.

ODCHODY:
Matúš Kuník, Iman Salimi, Tilen Mlakar, Martin Slaninka, Martin Mečiar, Iván Santiago Díaz, Peter Eneji Moses, Mario Kvesič, Andrej Fábry, Daniel Espinar Vallejo, Stanislav Danko, Nicolas Šumský, Denis Bušnja, Alen Mehič, Alex Iván, Miloš Lačný, Dino Špehar

PRÍCHODY:
Matúš Katunský (hosťovanie, FC Košice), Mihajilo Popovič (KFC Komárno), Roberto Dias Correia Filho (Ermis Aradippou FC), Haiderson Hurtado Palomino (Paraná Clube), Dominik Kříž (hosťovanie, FC Viktoria Plzeň), Nikola Gatarič (Ermis Aradippou FC), Roman Haša (MFK Karviná), Dominik Radič (SK Sigma Olomouc)

Ďalej sa ani nejdem rozpisovať, dôvody prečo si zahrám proti Seredi sú zrejmé. Rozohratosť, kvalita, srdce, zohratosť a v neposlednom rade vlastný štadión so svojou umelou trávou na ktorej podľa mňa Žilina bez problémov vyhrá. Na štadióne je povolených konečne viac ako 1000 fanúšikov, takže aj toto by mohol byť faktor pre Žilinu. Domáci môžu vyhrať kľudne aj o viac gólov. Jediné mínus vidím v tom, že sa jedná o prvé ligové kolo, kedy ešte nemajú mužstvá dobre zmapovaných súperov. Veľa šťastia.


NÁŠ TIP: výhra Žiliny a over 2,5g (dvojtip)
KURZ: 1,84 (Tipsport)


Autor: slovenskaliga.sk/Peter Ork, foto: mskzilina.sk

Zdielaj