ANALÝZA: Partizan Beograd- DAC Dunajská Streda

DAC čaká divoký začiatok sezóny pred rozvášneným niekoľkotisícovým davom. Uspeje? Partizan spoločne s mestským rivalom CZ Belehrad hrali v poslednom ročníku v Srbsku „vlastnú ligu“. Náskok 21 bodov pred zvyškom pelotónu hovorí jasnou rečou. Základ jeho úspešného ťaženia spočíval najmä z nedobytného domáceho prostredia, kde začína aj najbližšie.

Cez víkend odštartoval nový ročník a naznačuje, že jeho sila ani omylom nepoklesla. Proleter, 8. tím ročníka 2020/21 totiž na jeho pôde rozdrvil 4:0. Presadzuje sa aj na európskej scéne. Výnimočnou nie je ani skupinová fáza, no naposledy skončil v 3. predkole, keď nestačil na belgický Charleroi.

ANALÝZA: Apollon Limassol – MŠK Žilina

Dunajská Streda začína svoju európsku púť až v 2. predkole. Po fantastickom lete, kde sa jej podaril historický postup do 3. predkola EL, bola jediným vyzývateľom Slovana v boji o titul. Pod Storckom sa však výsledky postupne zhoršovali, až 5 kôl pred koncom sezóny prišlo k prevzatiu velenia od jeho asistenta Németha. Vďaka výbornému finišu so štyrmi výhrami a remíze pri kormidle zostal.

Cez prestávku sa káder mierne obmenil a je otázne, či zohratosť bude dostatočná zbraň pri citeľných absenciách Kalmára, Davisa, Blackmana a Ramireza. Rovnako až súťažný duel ukáže, či prípravné zápasy dostatočne preverili mančaft. Dokedy si hráči DAC-u zvyknú na podstatne vyššie tempo, ako mali v posledných troch stretnutiach, tak už budú zrejme prehrávať.

Partizan je značka kvality a to hlavne na domácej pôde. DAC sa citeľne oslabilo, aj keď na slovenskú ligu to určite bude stále stačiť. Príchody hráčov majú aj kvalitu, ale bude to chcieť čas. Bez kapitána a opôr zo základnej zostavy to budú mat v Srbsku veľmi ťažké.


NÁŠ TIP: Partizan ahc-1 (v prípade výhry o 1 gól nám vrátia vklad)
KURZ: 2,09 (Tipsport)

ANALÝZA: FC Spartak Trnava – Sepsi OSK

zdroj: Nike.sk, foto: dac1904.sk

Zdielaj