ANALÝZA: Podbrezová B – Zvolen

Autorom analýzy je tipér menom SLOVAK. Štatistiku, verifikáciu, históriu a VIP podmienky nájdeš TU.

Analýza: Máme reprezentačnú prestávku, kedy sa nehrá naša najvyššia futbalová liga, ale 2.liga pokračuje ďalej. Zameral som sa na zápas Podbrezovej so Zvolenom. Mestá sú od seba iba zopár kilometrov, čiže to môžeme považovať aj za určité lokálne derby, aj keď v Podbrezovej sa jedná iba o B tím. Tím Zvolenu sledujem jedným okom stále, pozerám ako sa vyvíjajú ich výsledky, od kedy prišiel tréner Sutto ktorý preferuje útočný futbal, ktorý ordinoval spolu s Moravčíkom v minule sezóne v Seredi. Podbrezová dostáva hráčov z Áčka ale tá kvalita je neporovnateľná napr. s posilami pre Žilinu B, čiže Podbrezová B sa trápi. Vonku preferujú obetavý výkon a defenzívny štýl, inkasujú málo gólov, ale aj málo dávajú. Naopak doma, je to úplne iný tím, kde sa snažia hrať otvorenejšiu partiu a získať body, čo prináša útočné góly ale aj inkasované góly. Podbrezová hrala doma 2 zápasy a v jednom stretnutí padlo 5 gólov, v druhom 4. Na druhej strane Zvolen, ktorý vonku hral 2 zápasy a v oboch padli min. 3 góly. Zvolen dal gól vonku aj silnej Lokotke, v Mikuláši to bola pre nich blamáž (7:0). Majú slabšiu defenzívu, no smerom dopredu je to už lepšie, hlavne v posledných stretnutiach. Predposledný zápas vyhrali nad dobrou defenzívou Pohronia 1:0 a minulé kolo remizovali so Spišskou 2:2. Proti otvorenejšej obrane Podbrezovej, by sa im mohlo podariť skórovať. Taktiež Podbrezová by mohla streliť nejaké góly obrane Zvolena a ak prídu vhodné posily z Áčka, nakoľko je repre prestávka, mohli by aj zvíťaziť, ale jednoduché to nebude. Myslím si že uvidíme otvorené stretnutie s viacerými gólmi. Veľa šťastia.