ANALÝZA: Sepsi – FC Spartak Trnava

Po remíze v domácom stretnutí cestujú hráči Spartaka na horúcu rumunskú pôdu, kde proti Sepsi zabojujú o postup do 3. predkola Konferenčnej ligy.

Úvodný zápas v Trnave gól nepriniesol. O niečo aktívnejším tímom bol hosťujúci výber, no najväčšiu šancu zápasu si vypracovala Trnava. Grék Savvidis však zoči-voči gólmanovi Sepsi Niczulymu minul. Šance na postup sú tak pred odvetou otvorené pre obe mužstvá.

Počas víkendu sa oba tímy predstavili aj v domácich súťažiach. Spartak si na úvod ligovej sezóny poradil doma s Pohroním 2:0, keď za domácich strelili góly navrátilec Roman Procházka a slovinský obranca Dejan Trajkovski. Sepsi sa predstavilo na pôde Chindie Targovište, kde remizovalo 1:1 a po dvoch kolách je aktuálne na 4. pozícii domácej súťaže.

Domáci majú výbornú obranu, keď si zoberieme záver ligy, v posledných 6 zápasoch na domácej pôde inkasovali iba v jednom zápase. Vo všetkých ostatných to uhrali na nulu, čo je obdivuhodné. Teraz v posledných 3 súťažných zápasoch (2 x liga a 1 x pohár s Trnavou) inkasovali iba 1 gól, aj to ako hosťujúci tím.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Obom tímom budú v odvete pre tresty chýbať dôležití stopéri. Spartak sa nebude môcť spoľahnúť na Filipa Twardzika a Sepsi zasa nemôže nasadiť svojho kapitána Bogdana Mitreu. Hráč, ktorý nosil kapitánsku pásku aj počas pôsobenia v Spartaku inkasoval v úvodnom zápase červenú kartu.

Bíli Andeli cestujú do Rumunska autobusom. Letisko v neďalekom Brašove je mimo prevádzky a tak namiesto letu do Bukurešti a následnému niekoľkohodinovému presunu do dejiska zápasu zvolil klub priamu cestu autobusom z Trnavy. Kvôli šetreniu síl si hráči cestu rozdelia do dvoch dní, čím by mali eliminovať únavu z náročného presunu. (pokračovanie pod obrázkom)

Tréner Gašparík pred odchodom avizoval, že Spartak plánuje hrať aktívne, no trnavských futbalistov nečaká nič jednoduché. Ich súper disponuje skúseným družstvom a veľmi kvalitnou defenzívou. Favoritom na postup je Sepsi, avšak Spartak už viackrát dokázal uhrať v pozícií podceňovaného tímu proti balkánskym súperom aj dobré výsledky.


NÁŠ TIP: under 2,0 (padne max. 1 gól, v prípade že padnú 2 góly, vrátia nám vklad)
KURZ: 1,92 (fortuna)
VKLAD: 1/3

Výsledky analýz

zdroj: ifortuna.sk, foto: FC Spartak Trnava/FB

Zdielaj