ANALÝZA: ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce

Tak nakoniec som si vybral aj druhý zápas v tomto predposlednom kole a to zápas medzi majstrom z Bratislavy a Michalovcami. Dá sa povedať že v tomto zápase o nič nejde, Slovan avizuje zmeny v zostave, predsa len majú v nohách ťažký zápas proti DAC a čaká ich finále slovenského pohára, ktorý chcú jednoznačne vyhrať, ako avizoval tréner Kozák.

Nejdem rozoberať podrobnosti o Slovane, ktorý sme si analyzovali už veľa krát. Je to zaslúžený majster a má najkvalitnejšie mužstvo. Preto majú takú kvalitu, lebo v ich tíme nieje iba 11 dobrých hráčov, ani 15, ale dokonca 20 vynikajúcich hráčov, ktorí sú nadštandardom v Slovenskej lige. Hovorím o tom preto, lebo na na tento zápas bude v zostave Slovana pravdepodobne dosť veľa zmien oproti DAC. Ale ich kvalita tzv. B tímu je stále nad úrovňou všetkých slovenských tímov, čiže tento faktor tým pádom neberiem extra do úvahy.

Nehovoriac o tom že budú hrať doma, kde budú chcieť konečne potešiť svojich fanúšikov, aj keď Kmotrík sa vyjadril kriticky, že je nespokojný lebo nevypredali štadión. Na finále SK poháru sa budú chcieť určite naladiť víťazne, majú takú mentalitu, a preto určite nevypustia tento zápas. Kozák má v zápase vždy 2 ciele, prvý je neinkasovať a druhý dať čo najviac gólov. Áno, toto je cieľ asi každého tímu, ale Slovan tieto ciele aj pravidelne napĺňa.

Zameriam sa na obranu, kde by sme nemuseli vidieť extrémne rotácie hráčov a tí čo nehrali v Dunajskej budú hrať dnes. Všetko sú to plnohodnotné náhrady jedna k jednej. Nakoľko Slovan máva pravidelne veľa zápasov, všetci sú spolu zohratí. V bráne je asi najlepší brankár ligy Greif, aj keď je možné že by ho nahradil Sulla, ale ten má taktiež vysokú kvalitu, takže by som sa toho neobával, ale predsa len Greiff je lepší. Sám som zvedavý, koho tréner postaví do brány, lebo vzhľadom na to, že v pohári dostáva šancu vždy Sulla, mohol by Greif dnes chytať. (pokračovanie pod obrázkom)

Z východného Slovenska sem pricestujú Michalovce, poviem úprimne neviem či cestujú deň vopred ako sa má, alebo šetria peniaze a cestujú v daný deň, ale cesta v autobuse cez celé Slovensko dá zabrať každému, aspoň minimálne. Michalovciam už o nič nejde, aj keď sa asi chystajú taktiež na prípadnú baráž o Európsky pohár, a preto je možné že si budú chcieť vyskúšať nejaké alternatívy a to hlavne z dôvodu že im vypadli zo zostavy dvaja ofenzívny hráči Sidibe a Kountouriotis. Toto je jednoznačne oslabenie ich ofenzívy, ktorá je na ihriskách súperov už aj bez toho biedna. Sidibe je ich ich najlepší strelec ktorý dal 8 gólov, potom je ďaleko nikto, až zopár hráčov s 2 gólmi.

Michalovce dali vonku iba 11 gólov, čo ich radí medzi najhoršie ofenzívy na súperových ihriskách a k tomu absencia najlepšieho strelca, tým pádom sa ich šance na strelenie gólu veľmi zužujú. Beriem že dať gól, je niekedy vecou náhody, alebo môže byť 11ka, alebo vlastný gól, ale proti nim sa postaví najlepšia obrana ligy, ktorá inkasovala iba 14 gólov, čo je vynikajúce číslo (druhú najlepšiu obranu má Žilina s 23 gólmi). A keď idem ešte do väčších detailov, tak Slovan doma inkasoval iba 2 krát, čo je neuveriteľné číslo.

Ak si zoberiem všetky popísane fakty vyššie, je tu veľmi vysoká šanca že Slovan opäť naplní svoj cieľ neinkasovať a ak si zoberiem že na túto stávku je kurz 1,94, bolo by hriech si to neskúsiť zahrať. Fér kurz vidím niekde okolo 1,6-1,7. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1 /04.07.2020/18:00h
Slovan – Michalovce
TIP: Michalovce under 0,5g (Michalovce nestrelia gól)
Kurz: 1,94
Vklad: 4/10
Stávková kancelária: Doxxbet


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj