ANALÝZA: ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina + tipovačka

Futbalisti Slovana Bratislava majú príležitosť prvýkrát v klubovej histórii obhájiť double. Chýba im k tomu spraviť posledný krok – uspieť v stredajšom finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021 proti MŠK Žilina.

Analýza 1

Favorit vo finále Slovnaft Cupu je jasný. Slovan Bratislava má všetky predpoklady na to, aby obhájil víťazstvo v pohárovej súťaži. Belasí majú výhodu, pretože žreb ich síce zaradil ako hostí, no finále sa hrá na Tehelnom poli, reálne budú mať teda výhodu domáceho prostredia. Dôležitá je aj emócia, s ktorou vstúpia oba tímy do zápasu. Zdá sa, že slovanisti majú to najhoršie za sebou. Po sérii piatich zápasov, v ktorých získali iba štyri body (1-1-3) skončil tréner Darko Milanič a nový kormidelník Vladimír Weiss priniesol do mužstva pozitívny vietor. Slovan zvíťazil v Zlatých Moravciach 4:0 a spečatil zisk tretieho titulu za sebou. Teraz má jedinečnú šancu dosiahnuť double. Bratislavčania navyše nemajú v kádri žiadne vážne zdravotné problémy, s MŠK v tejto sezóne odohrali tesné zápasy, no ani raz neprehrali. V Žiline momentálne nie je ideálna situácia. Po remíze (1:1) v Trnave je jasné, že mužstvo trénera Pavla Staňa skončí štvrté a do pohárovej Európy sa pozrie len v prípade víťazstva v pohári alebo bude musieť zvládnuť náročnú dvojkolovú baráž so súpermi na piatej až siedmej pozícii. Z posledných piatich zápasov „šošoni“ vydolovali iba štyri body (1-1-3). Navyše, pod Dubňom majú aj pod vplyvom náročnej sezóny viac zranených, chýbajú dôležití hráči ako Kiwior a Iľko. Očakávam, že sa potvrdí trend z tejto sezóny. To znamená, že uvidíme dobrý zápas, v ktorom padnú aspoň štyri góly a Slovan napokon svoju úlohu zvládne.

Analýza 2

Tak tu vo finále slovenského pohára musím ísť do výhry Slovanu.
V lige je už o všetkom rozhodnuté. Slovan je majster a Žilina je štvrtá. V Žiline však ešte určite hráči z A-tímu pôjdu pomáhať v sobotu béčku aby sa udržalo.
Každopádne očakávam od oboch tímov najsilnejšie zostavy.
Slovan aj napriek tomu že má od celej ligy tím lepši minimálne o level tak nebol taký dominantný. Pod Weissom však musia šlapať a v zápase v zlatých Moravciach to už bol iný Slovan. V tomto zápase navyše majú aj výhodu domáceho prostredia a ja im verím, že vyhrajú.

Ako tipujete Vy tento zápas Slovan - Žilina?

  • Slovan vyhrá (62%, 8 Votes)
  • over 3,5 (15%, 2 Votes)
  • under 3,5 (15%, 2 Votes)
  • Remíza (8%, 1 Votes)
  • Žilina vyhrá (0%, 0 Votes)

Počet hlasujúcich: 11

Loading ... Loading ...

Náš tip: over 3,5g v krásnom kurze 2+


zdroj: Nike.sk, Tipsport.sk, Foto: skslovan.com

Zdielaj