ANALÝZA: ŠK Slovan Bratislava – Young Boys Bern + tip

Slovan síce s problémami, ale prešiel do 2.kvalifikačného kola Ligy majstrov, v ktorom sa stretne so švajčiarskym majstrom YB Bern.

Slovan napokon cez Shamrock prešiel, ale nebolo to jednoduché, keď po domácej výhre 2:0, v odvete dvakrát inkasoval a jeho postup zabezpečil gólom v 73.minúte Vladimír Weiss ml. „Belasí“ sa s YB mohli stretnúť už v minulej sezóne, ale po pozitívnych testoch na Covid prehrali kontumačne s Klaksvikom a ten v 2.predkole narazil práve na švajčiarskeho majstra, ktorý vyhral 3:1. Ligu majstrov si však napokon nezahral, keď stroskotal na Midtjyllande. S prehľadom však postúpil zo základnej skupiny Európskej ligy, následne vo vyraďovačke odstavil Leverkusen, ale stroskotal v osemfinále na jasne lepšom súperovi z Amsterdamu, keď Ajax postúpil po celkovom skóre 5:0.

Slovan si postupom cez Shamrock zabezpečil minimálne ďalších šesť zápasov v kvalifikáciách európskych pohárov, pričom v prípade postupu sa stretne s jedným z dvojice Lincoln/CFR Cluj. Ak neuspeje, tak sa v ďalšom kvalifikačnom kole Európskej ligy stretne s porazeným z tejto dvojice.

Je jasné, že Slovan to bude mať proti švajčiarskemu majstrovi viac ako ťažké, keď stojí proti kvalitnému súperovi, ktorý štyrikrát v rade vyhral domácu súťaž a preraziť dokázal aj v Európe. YB získali pred sezónou do kádra stredného záložníka Siebatheua a posilou by mal byť aj útočník Kanga. Slovenský majster sa tak isto posilnil, ale ešte sa čaká, že ako sa jeho káder do konca prestupového obdobia doladí. Každopádne na Slovan čaká náročná úloha, ale jeho postup do skupiny jedného z euróskych pohárov je celkom reálny.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Proti YB je však outsiderom a musel by zahrať na hranici svojich možností, aby cez súpera postúpil. Hostia však absolvujú svoj prvý súťažný zápas v tejto sezóne a tak by hlavne v úvode mohli byť zraniteľní.

Pre YB to je prvý zápas, nebudú sa nikam hrnúť a vyhovovalo by im kľudne aj 0:0. Slovan s trénerom Weissom sa taktiež nebudú nikam hrnúť, lebo by to mohlo byť pre nich smrteľné. Aj keď nejaké víťazstvo 1:0 by brali všetkými desiatimi. Mne osobne sa Slovan v útoku moc nepáči, nechápem ako sa tam udržal Henty už pri treťom trénerovi, pre mňa veľmi slabý hráč.

Pre Slovan je veľmi zlá absencia tvorcu hry Holmana, Rabiu nie je zlý, ale plnohodnotne ho zastúpiť nevie.


NÁŠ TIP: menej ako 3,0 gólu (v prípade že padnú 3 góly, vrátia nám vklad)
KURZ: 1,75 (Tipsport)


zdroj: ifortuna.sk, foto: skslovan.com

Zdielaj