ANALÝZA: ŠKF Sereď – FK Pohronie

Tento zápas je pre obe mužstvá naozaj dôležitý, Sereď môže potvrdiť svoje udržanie v lige, Pohronie zase potrebuje každý bod ak sa chcú vyhnúť baráži. Ak by Sereď vyhrala, je takmer rozhodnuté že do baráže pôjde jeden z dvojice Nitra alebo Pohronie. Ja osobne sa prikláňam k Pohroniu, ale po posledných avizovaných informáciach z prostredia FC Nitra kde sú na dennom poriadku konflikty, ktoré vyustili k fyzickému napadnutiu a na ďalší deň sa dozvieme že kapitán Farkaš dostal vyhadzov a že s brankárom Kuciakom už nepočítajú tiež.

Proste v klube FC Nitra to vrie a nikto nevie ako to dopadne. Ale vráťme sa k nedeľňajšiemu zápasu medzi Sereďou a Pohroním. Sereď nemá svoj štadión, čiže hrať sa bude na neutrálnej pôde v Zlatých Moravciach v komornej atmosfére. Sereď skúšala počas sezóny prejsť z rodinného prostredia na profesionálnejšie, ale vymklo sa im to z rúk a ich vízia sa začala rúcať. Začali vyhadzovať hráčov, ktorí pre Sereď odviedli kus práce, fanúšikovia takmer žiadny, štadión v nedohľadne. Našťastie pre Sereď, odvolali macedónskeho trénera, bývalý kapitán Michalík sa vrátil do mužstva, vrátil sa aj niekdajší tréner Lerant a klub začal opäť pracovať v rodinných podmienkach a v atmosfére, ktorú si všetci v klube pochvaľujú. Popritom rozbehli akadémiu pre mládež, každým dňom sa očakáva zahájenie stavby nového štadióna.

A toto všetko sa prenieslo aj na trávnik, Sereď začala hrať futbal ktorý ju zdobil minulú sezónu a do toho prišla korona. Minulé kolo hrali v Senici, taktiež dôležitý zápas pre nich, kde zaslúžene viedli, nešťastne inkasovali v nadstavenom čase 1 polčasu a následne mohli aj prehrať. Remíza bola spravodlivá a uspokojila obe mužstvá. Mne osobne sa páči mladá posila zo Slovanu Denis Potoma, Chorvát Vuk, ale aj odchovanec Serede Morong. Ich mužstvo je zaujímavé, kreatívne a v nedeľu pôjdu jednoznačne za výhrou, aby potvrdili svoje účinkovanie v prvej lige aj na budúci rok (ak prerobia štadión). Sereď sa v prípade prehry môže tiež namočiť do záchranárskych prác, takže ich čaká naozaj dôležité stretnutie.

Na druhej strane sa predstaví FK Pohronie, ktoré je momentálne najhorúcejším kandidátom na baráž o udržanie sa v lige, na predposlednú Nitru strácajú 3 body a ak niečo rýchlo nevymyslia, tak ich baráž neminie. Môj osobný názor je, že práve oni ju budú hrať. Ich mužstvo po zimnej prestávke posilnilo, nakoľko jarnú časť skúsili hrať ako nováčik s mužstvom, s ktorým postúpili z druhej ligy, ale ten rozdiel je markantný a nestačilo to. Pohronie je malinký klub, ale ich snaha je naozaj sympatická.

V minulom kole cestovali do Trenčína, ktorý sa ocitol v skupine o záchranu, ale podľa mňa sem absolútne nepatria. Pohronie vyfasovalo štvorku a mohli byť spokojní že iba toľko. Pohronie neukázalo nič smerom dopredu, ale ani v zadu. Naozaj bezduchý a odovzdaný výkon. Podľa mňa si to prehrali v hlavách už pred zápasom. Určite chcú zbierať body v každom zápase, ale musia sa hlavne prichystať na záver sezóny, kde budú hrať rozhodujúce zápasy vonku v Nitre a následne posledné kolo doma zo Senicou. Ak by zvládli tento dvojzápas, myslím že by sa mohli vyhnúť baráži, ale uvidíme. (pokračovanie pod obrázkom)

Domáce prostredie by malo byť výhodou, ale ten terén čo bol v zime v Pohroní, nebol regulárny ani pre okresné kolo. Veľká hanba pre Slovenský futbal. Trávnik dali cez zimnú prestávku dokopy, takže domáce prostredie by sa mohlo konečne stať ich miernou výhodou.

V nedeľu očakávam bojovné stretnutie, ktoré by mohlo byť opatrné a nikto sa nebude vrhať smerom dopredu. Favorit je pre mňa Sereď a preto si skúsim zahrať opäť dvoj tip na neprehru Serede a under 3,5g v solídnom kurze 1,99. Veľa šťastia.


Futbal/Slovensko-1/21.06.2020/17:00h
Sereď – Pohronie
TIP: dvojtip 1X a under 3,5g (neprehra Serede a padnú max. 3 góly)
Kurz: 1,99
Vklad: 4/10
Stávková kancelária: Doxxbet


Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj