ANALÝZA: ŠKF Sereď – MFK Ružomberok (pohár)

Dnes máme pohárové kolo, pripravil som analýzu na zápas Serede a Ružomberka. Tieto celky sa nedávno stretli aj v úvodnom kole ligy, dnes sa opäť stretnú na neutrálnej pôde, kde očakávam bojovný výkon z každej strany. Myslím si že obe mužstvá chcú postúpiť. Pre Sereď je to veľká šanca priblížiť sa k prípadnej vstupenke do UEFA (aj keď to je stále ďaleko), ale pre Ružomberok to je taktiež vybojovanie vstupenky do UEFA s určitosťou.

Pre Ružomberok nieje nič stratené ani keď vypadnú, nakoľko sa pohybujú resp. bojujú o 4 priečku v lige, ktorá podľa mňa tento rok bude opäť patriť vstupenke do UEFA. V hre o víťaza SK pohára sú 2 mužstvá z čela tabuľky (Slovan, DAC) a je solídna pravdepodobnosť že pohár získa jeden z tímov.

Sereďania sa po vrátení trénera a celkového herného štýlu zlepšili, hrajú svižný futbal smerom dopredu, dávajú góly, ale na body to bohužiaľ nestačilo resp. na postup do hornej šestky. Ako sa vyjadril stopér Michalík, prehrali si to už skôr a teraz len chytali ´zajaca za chvost´. Smerom dopredu získali zaujímavé posili ako mladík Vuk, ktorý zatiaľ predvádza extra triedu a nie len tým že dáva góly, ale radosť pozerať na jeho hru. Ak k tomu pripojím šikovného Moronga, ktorému sa konečne darí a patrí k strojcom ofenzívnej sily Serede, črtá sa tu solídny ofenzívny futbal. V pohári nemáte čo stratiť a idete naplno. Hlavne ak obe mužstvá chcú postúpiť.

Ružomberok sme si analyzovali minule, je to mladé mužstvo, ktoré chce hrať smerom dopredu, tréner Haspra odvádza vynikajúcu prácu. Práve v pohárovom stretnutí by sa mohli mladíci zablisnúť svojou dravosťou a kreativitou. Pre moju stávku by bolo vhodné aby v bráne dostal priestor náhradný brankár na miesto výborného Macíka, ktorého prekonať býva naozaj problém.

Obe mužstvá sa stretli nedávno v lige, kedy padli 4 góly, čo nasvedčuje nášmu tipu, ale zápas bol ovplyvnený 2 faktormi a to červená karta a náhradný brankár v bráne. Ale nakoľko sa jedná o pohárové stretnutie na neutrálnej pôde, prikláňam sa k ofenzívnemu boju, kde by sme mohli vidieť viac ako 2 góly. Kurz 1,85 neni prestrelený, ani podhodnotený, je to fér kurz. Tento krát nehrám na hodnotu v kurze ale proste očakávam góly, a preto použijem nižší vklad. Veľa šťastia.

PS: Cez víkend sa začína aj 2.futbalová liga, kde som si pre VIP členov prichystal už aj analýzu s tipom. Viac info o VIP členstve nájdeš TU.


Futbal/Slovensko-pohár/04.03.2020/14:30h
Sereď – Ružomberok
TIP: over 2,5 (padnú min. 3 góly)
Kurz: 1.85 (Doxxbet), 1.93 (bet36)
Vklad: 3/10

Viac info o VIP balíku nájdeš TU

Zdielaj