ANALÝZA: Tobol Kostanay – MŠK Žilina

Žilina už v predchádzajúcich dvoch predkolách Konferenčnej ligy ukázala, že sa nebojí žiadneho súpera. Najprv vyradila gruzínsku Dilu Gori a potom aj favorizovaný cyperský Apollon Limassol.

Súboj s Tobolom by mal byť vyrovnaný, ja však predsa len trochu viac verím slovenskému klubu. Mladý žilinský tím hrá nebojácne, chce stále útočiť a dáva veľa gólov. Nepochybujem o tom, že skóruje aj v Kazachstane. Otázka znie, či si vzadu udrží čisté konto. Aj Tobol má svoju kvalitu, v 2. predkole vyradil Hajduk Split napriek tomu, že prvý zápas v Chorvátsku prehral 0:2.

Aktuálne je na čele kazašskej ligy, ktorá má však letnú prestávku. Čo by mohla byť mierna nevýhoda domáceho tímu. Zápas sa uskutoční na nie ich štadióne, konkrétne v Astane a hrať sa bude na umelej tráva, ktorá podľa mňa viac vyhovuje Žilinčanom. V Kazachstane nastúpia bez zranenej dvojice Paur, Rusnák, no aj tak by mohli zvíťaziť. 


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


“Pri ceste nastali menšie komplikácie, pretože sme meškali s odletom z Bratislavy. Poposúval sa nám tak program, ale práve kvôli takýmto nečakaným veciam sme išli radšej o deň skôr, čo sa napokon ukázalo ako veľké plus. Tréning i štvrtkový zápas je až o 22:00 hod. miestneho času, snažíme sa však fungovať v našom čase, aby sme neboli rozhádzaní zo štvorhodinového posunu,” bližšie opísal režim tréner MŠK a pokračoval hodnotením samotnej krajiny a súpera: “Kazachstan pre mňa nie je neznámou, bol som tu ešte ako hráč na európskom zápase proti Kairatu Almaty, rád som sa tu vrátil. Tobol je veľmi skúsené mužstvo, máme ho však dobre zanalyzovaného, napriek tomu očakávame veľmi ťažký zápas.” (pokračovanie nižšie)

Čo hovoríte na otočku Tobolu v 2. kvalifikačnom kole? “Proti Hajduku ukázali Kazaši dve tváre – v Chorvátsku hrali pasívnejšie, zozadu, neboli tak nebezpeční. Naopak, doma hrali vysoko, agresívne. Na toto musíme byť pripravení.”

Vzájomný zápas v Emirátoch v zime 2020 predostrel, že aj teraz to môže byť vyrovnaný súboj. Ako hodnotíte vtedajšie mužstvo Tobola s terajším? “Vidím tam rozdiely. Toto mužstvo je skúsenejšie, má lepší herný prejav, preto je aj nebezpečnejšie z môjho pohľadu. Spomínané skúsenosti sú aj teraz na strane súpera, to však bolo aj pred duelmi s Cyperčanmi. Vynahradili sme to ale tímovosťou a bojovnosťou. Dila Gori i Limassol boli výborné tímy a aj bez skúsených hráčov sme to zvládli. Naši hráči sú dobre nachystaní, pripravení opäť bojovať za Žilinu. Treba to “už len” ukázať a potvrdiť na ihrisku.”

Špecifikom bude aj umelý povrch v Astana arene. “Už v Dubaji pred analýzou súpera sme vedeli, že hrávajú zápasy aj na umelej tráve. Ani pre nich to teda nie je nič výnimočné. Preto neriešime povrch, dobrý futbalista sa vie prispôsobiť. Umelka je každopádne rýchlejšia, preto to môže byť zaujímavý zápas.”

Zostava sa bude odvíjať pochopiteľne od zdravotného stavu. “Sú tam určité otázniky, Matúš Rusnák s nami necestoval, preto budeme múdrejší až v deň zápasu.” (pokračovanie nižšie)

Doteraz nám vždy vyšiel úvodný zápas, ako to zopakovať aj do tretice? “Áno, zatiaľ nám to vychádzalo. Musíme pracovať tak, aby sme boli spokojní aj po štvrtku. Hrá sa na dva zápasy, po prvom nikdy nebolo rozhodnuté. Je ale dobré, keď je štartovacia pozícia lepšia. Prišli sme tu s tým, že chceme bojovať o víťazstvo. Sme optimisti a sme dobre nastavení. Chalani chcú ukázať, že futbal vieme hrať. Srdce a správne nastavenie nám určite chýbať nebude,” dodáva 43-ročný šéf žltozelenej lavičky.


NÁŠ TIP: over 2,5 – prípadne over 3,0
KURZ: 1,64 resp. 2,00 (Tipsport)
Vklad: 1/3


autor: slovenskaliga.sk, zdroj: nike.sk, mskzilina.sk, foto: mskzilina/FB

Zdielaj