ANALÝZA: Veľká Británia – Slovensko (MS2021) + tipovačka

Slovensko vstúpilo do MS v Lotyšsku vynikajúco, keď zdolalo Bielorusko 5:2. Hneď v nedeľu ich čaká ďalší duel, tentokrát proti reprezentácii Veľkej Británie. Na tú majú Slováci vynikajúce spomienky, veď ich porazili pred dvoma rokmi na domácom šampionáte vysoko 7:1.

Analýza 1

Veľká Británia podľa očakávaní vysoko prehrala v prvom zápase na MS s Ruskom a rovnako jednoznačná záležitosť sa čaká aj v ďalšom vystúpení proti Slovensku. Briti sa na posledných MS v roku 2019 nečakane zachránili, keď v poslednom súboji porazili v zápase o všetko Francúzsko 4:3 po predĺžení. Ostatných šesť duelov prehrali a skóre 5:38 hovorí jasnou rečou. Jasnou záležitosťou sa stal aj ich prvý zápas na MS v Lotyšsku, keď na veľkého favorita v podobe Ruska (1:7) vôbec nestačili a výsledok je ešte lichotivý. Už po 11-ich minútach bolo 0:4 a len ruské ubratie z plynu neprinieslo dvojcifernú prehru. Aj strely na bránu v pomere 11:42 o tom svedčia. Slováci naopak začali majstrovská úspešne a porazili v dôležitom zápase Bielorusko (5:2). Najmä v prvej polovici jednoznačne dominovali, strelili krásne 4 góly a k tomu dokonca dva v presilových hrách. Päť strelených gólov určite potešilo, veď v príprave strelili najviac 3 a väčšinou 1 až 2. Zbytočná komplikácia v poslednej tretine musí byť ponaučením do ďalších duelov. Tentoraz by to mohlo byť ešte o poznanie jednoduchšie. Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba dvakrát. Pred MS 2019 vyhralo Slovensko v príprave 6:1 a už na šampionáte 7:1. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov 2. tímu, že ich dá viac ako 5,5.

Analýza 2

Ahoj komunito, právě se dívám na zápas Velké Británie proti Rusku. Po první třetině je to 4:1 a Velká Británie nestíhá v každé herní činnosti. Ač se dá očekávat, že ruský tým trochu zvolní a prošetří síly, tak Brity hned v neděli dopoledne čeká souboj se Slovenskem. Slováci měli v sobotu den volna a když si vzpomeneme na jejich výkon s Běloruskem, určitě mi dáte za pravdu, že jsou o několik tříd výše. Britové po těžkém zápase s Ruskem hned dopoledne nastoupí s “odpočinutým” Slovenskem. Slováci budou chtít navázat na první třetinu proti běloruskému soupeři a jsem si jist, že i oni si budou chtít, aby se jejich klíčoví útoční hráči chytli. Před dvěma lety v rámci světového šampionátu Slováci dali Britům sedm branek. Hrálo se sice na Slovensku, ale i tak si myslím, že rozdíl v kvalitě mezi oběma mužstvy je obrovský, navíc Slovensko se mi s Běloruskem moc líbilo. Věřím, že si Slováci proti unavenějšímu soupeři, který na mezinárodní tempo není zvyklý, zastřílí. Děkuji za případnou projevenou důvěru.

Ako tipuješ zápas medzi Veľkou Britániou a Slovenskom?