ANALÝZA: Vion Zlaté Moravce – AS Trenčín

Tento víkend si zahrám spolu tri zápasy a toto je druhý z nich. Niektorí ľudia, ktorí sa nevyznajú v našej lige hovoria že v tomto zápase už o nič nejde, ale to je omyl. V tomto zápase ide o dosť a práve napr. pre Trenčín ide o veľa. V prípade výhry by mali 4 bodový náskok práve pred Vionom a táto pozícia bude pravdepodobne zaručovať baráž o európsky pohár. Ak by sa tam dostal Trenčín, má veľkú šancu hrať pohár, nakoľko sa bude bojovať pravdepodobne s Michalovcami, Ružomberkom a Spartakom. V tejto štvorici má najvyššiu kvalitu práve Trenčín a popasuje sa o miestenku asi s Ružou. Tak uvidíme, ale poďme k analýze.

Tento rok sa Trenčania zase ocitli v skupine o záchranu, ale v porovnaní s kvalitou ostatných tímov tu nemajú čo robiť. Ukázali to aj v poslednom zápase proti Pohroniu, ktoré deklasovali 4:0 a mohlo to byť aj viac. Trenčín je dobré mužstvo, zo začiatku sa im nedarilo, ale po príchode trénera Hrnčára má mužstvo konečne svoju tvár a hrajú pekný útočný futbal. Individuálne kvality majú výborné, krídla extrémne rýchle (Bukari, Zubairu, Ghali), to robieva problémy veľa mužstvám.

Na domácej pôde sa predstaví Vion s trénerom Praženicom, zaujímavé mužstvo, ktoré som opisoval v minulej analýze. Skúsený tréner aj hráči, ktorí spĺňajú lepší priemer súťaže (Ďubek, Sloboda, Švec, Cmiljanic, Valovčan, Toth). Toto sú ostrieľaní ligoví hráči a preto ich prejav je v celku dobrý. Minulé kolo porazili podľa našich predpokladov Nitru, ale dnes sa predstavia proti rýchlemu Trenčínu.

Vion hral cez týždeň náročný pohárový zápas, v pred zápasových rozhovoroch sa vyjadrili, že sa idú pobiť o postup, ale podľa zostavy sa odovzdali už pred zápasom čo sa aj potvrdilo výsledkovo. Na lavičke nechali napr. kapitána Ďubeka, čo bol jasný signál že sa sústredia na víkendový zápas s Trenčínom, kde im ide o veľa a cítia šancu že by sa mohli dostať do spomínanej baráže. Ďubek nastúpil v pohári v 58 minúte čiže cca 35 minút si odkrútil aj on.

Po korona prestávke všetky mužstvá vypadli zo zápasového tempa a dostať sa späť do toho býva náročné. Vion má skúsené mužstvo, ale podľa mňa ich tento pohárový duel poznačí a miernu únavu budú pociťovať minimálne v poslednej časti zápasu. Proti behavému Trenčínu to budú mať ťažké, ich káder nieje široký ako má napr. Slovan, čiže tento faktor podľa mňa taktiež ovplyvní tento zápas. (pokračovanie pod obrázkom)

Ak si zhrniem všetky popísané fakty, pre mňa je favorit stretnutia Trenčín, ale mohli by sme vidieť zaujímavé ofenzívne stretnutie. Trenčín máva problémy práve v obrane, čiže nejaký gól by inkasovať mohli, ale ich ofenzíva má naozaj silu, a preto by nejaké góly mali aj streliť. V tejto komornej atmosfére sa stráca výhoda domáceho mužstva a tak si opäť skúsim zahrať dvojtip v podobe neprehry Trenčína a over 2,5 gólu v peknom kurze 2,24. Veľa šťastia.