ANALÝZA: Vion Zlaté Moravce – FC Nitra

Druhý zápas, ktorý som si vyhliadol je stretnutie medzi Vionom a Nitrou. Niekedy v minulosti by som povedal že sa jedná o nejaký mierny derby zápas, ale dnes už asi nie. Nitra mi je veľmi sympatické mužstvo hlavne kvôli ich vynikajúcej mládeži, ale tak ako zdevastovali tento klub za posledné obdobie, tak musím povedať že aj to je umenie. Keď sa konečne pri konci prvej časti súťaže že sa Nitra preberie a začala hrať konečne futbal na ktorý sa dalo pozerať, opäť prišla zmena, ale k lepšiemu to teda nebolo (aspoň nie doteraz). 

Nitra je pre mňa favorit na vypadnutie, po reštarte ligy sa vyjadrili že už s tým moc nerátali a tak som zvedavý v akej zostave budú dohrávať. Ich slabá forma bola pred koronou a po nej očakávam ešte horší výkon. Proti Ružomberku v poslednom prípravnom zápase to v zadu uhrali na nulu, v bráne im chytáva spoľahlivý Šípoš. ale smerom dopredu to bola opäť katastrofa. Jediný hráč ktorý strieľa góly je Ristovski, čo je málo na jedno mužstvo. Smerom hore sú slabý.

Na domácej pôde sa predstaví Vion, ktorý ma milo prekvapuje ich kontinuálnou prácou za posledné 2 roky. Slovenský hráči a vcelku kvalita na to aký malý klub sú. Ich posily ako aj kvalita základnej zostavy ostala takmer v nezmenenej formácii (Ďubek, Švec, Čogley, Toth, Valovčan, Koval, Oravik, Sloboda, Asanovič, Cmiljanic atď.). To sú všetko ostrieľané mená v našej lige. Možno nepatria k úplnému vrcholu kvality, ale solídny nad priemer tam je a popravde je mi veľmi sympatická práca trénera Praženicu. 

V sobotu má byť pekné počasie, verím že Vion je hladný po hre, vedenie vyhlásilo že ešte je o čo bojovať a to je o prvé miesto v zostupovej skupine. Toto mužstvo sa pravdepodobne zapojí do baráže o európsky pohár. Myslím si že uvidíme zaujímavý boj medzi Vionom a Trenčínom o túto pozíciu.

Mal som vyhliadnutý kurz 2+ na výhru domácih ale v Doxxbet mávajú zaujimavé dvojtipy a opäť som si jeden vybral. V prípade že by Vion ostal bezubý a Nitra dobre bránila, poistil som celkový vývoj. Zahrám si dvojtip na celkový zápas a góly v podobe 1X a under 3,5g v kurze 1,94. Kto nemá doxxbet ako alternatívu môže hrať čistú jednotku v kurze 2+, fér kurz vidím tak 1,75. Veľa šťastia. 


Futbal/Slovensko1/13.06.2020/17:00h
Zápas: Vion Zlaté Moravce – FC Nitra
Tip: dvojtip 1X a under 3,5g
*tento dvojtip znamená že zápas môže skončiť 1X (neprehra domácich) a zároveň nesmie padnúť viac ako 3 góly
Kurz: 1,94
Stávková kancelária: Doxxbet


Zdielaj