ANALÝZA: Vion Zlaté Moravce – FK Senica

V otváracom zápase 3. kola Fortuna ligy privítajú posledné Zlaté Moravce štvrtú Senicu. Získa ViOn prvé body v sezóny?

Zlaté Moravce začali sezónu zle, prehrali oba zápasy. Navyše za 180 minút nedali ani jeden gól. Sú jediným tímom vo Fortuna lige, ktorý neskóroval. Vyzerá to tak, že veľmi bolí odchod Balaja a Hrnčára. Práve preto, domáci tento týždeň angažovali 194 centimetrov vysokého útočníka Gruzínca Mujiriho. Kovaľ a Duga sú stále zranení.

Pár hodín pred začiatkom sezóny v Senici ešte nevedeli, s akým kádrom absolvuje súťaž. Síce angažovala futbalistov, no pre trest od FIFA nemohla ich zaregistrovať. Seničania majú až na Pirosku káder zdravotne v poriadku. Predchádzajúce štyri vzájomné zápasy skončili remízou. Aj v piatom to bude bez víťaza?


Pri Žitave nastúpia tímy, ktoré sa po úvodných dvoch kolách nachádzajú v tabuľke na miestach nekorešpondujúcich s predsezónnymi prognózami. S úsmevom na tvári môžu do súboja vstúpiť hostia zo Senice, ktorých mnohí považovali za hlavných ašpirantov na vypadnutie. Po remíze (0:0) v Ružomberku zdolali doma Trnavu (2:1) a so štyrmi bodmi im patrí štvrtá priečka. Zlaté Moravce v predošlej sezóne skončili na historickej piatej pozícii, pričom do posledných chvíľ bojovali o Európu.

V novom ročníku neskórovali a ani nebodovali. Najskôr prehrali v Trenčíne (0:4), následne aj doma so Žilinou (0:1). Pre oba tímy platí, že kádre prešli v lete značnou obmenou. Lepšie sa s tým vyrovnávajú Seničania. Určite aj preto, že do každého súboja vstupujú s nálepkou outsidera. ViOn sa trápi v koncovke, čo súvisí s odchodom veľmi produktívnej dvojice Balaj – Hrnčár. Nový kanonier a takisto hráč, ktorý pripravuje tímu šance, sa zatiaľ nenašiel.

Oba tímy si budú uvedomovať dôležitosť tohto súboja. Defenzívy budú prevyšovať ofenzívy. Na nie ideálnom teréne to bude skôr boj ako oku lahodiaci futbal. Ako najpravdepodobnejší mi preto vychádza výsledok 0:0. Zlaté Moravce však nemôžu mať večne smolu, a tak by som ho poistil jednotkou. Dá sa totiž očakávať, že v treťom kole by sa už mohol nájsť hráč, ktorý dokáže odkliať streleckú nemohúcnosť tímu. Tréner domácich nemôže počítať s dlhodobo absentujúcou dvojicou Duga – Kovaľ, hosťom chýba iba Hezoučký.


NÁŠ TIP: under 2,5
KURZ: 1,88 (Nike)

zdroj: Nike.sk, Ifortuna.sk, foto: fcvionzlatemoravce/FB

Zdielaj