ANALÝZA: Vion Zlaté Moravce – MŠK Žilina

Vion v prvom zápase vyhorel na pôde Trenčína, dnes sa predstaví proti momentálne výborne hrajúcej Žiline. Vion urobil viaceré zmeny cez prestávku a odišli dôležití hráči ako napr. Chovan, Balaj, Hrnčár, Orávik, Pintér, Moško, Grozdanovski.

Do mužstva prišli Kira, Bednár, Gamboš, Chobot, či Kubilay Ilmaz. Práca mladého trénera Benkovského sa mi páči. Pre zranenie bude chýbať Kovaľ a Duga.

Na druhej strane Žilina ukazuje exkluzívny progres a prácu s mladými hráčmi. Keby sa týmto smerom vybrali všetky slovenské elitné kluby, Slovenský futbal je o pár rokov na úplne inej úrovni, nehovoriac o našej lige. Budem sa opakovať, ale ja osobne by som zaviedol limit na legionárov v jednom zápase.


Ak chceš dostávať naše analýzy priamo na mobil, pripoj sa do našej Telegram skupiny TU


Tréner Staňo avizuje rotáciu hráčov, čo je logické, keďže ich cez týždeň čaká opäť pohár, kde sa chcú prezentovať zase svojou ofenzívnou hrou. Žilinčania sú ako vojaci, rovnaká myšlienka v hlave a štýl hry u každého hráča. (pokračovanie pod obrázkom)

Myslím si že určite neprídu do Moraviec brániť, to ani náhodou, ale na väčšiu obmenu doplatia nejakým inkasovaným gólikom. Chvíľu som uvažoval o neprehre Moraviec, ale tých zmien a absencií je dosť a som zvedavý ako si s tým Benkovský poradí.


NÁŠ TIP: dvojtip – obaja dajú gól – áno a over 2,5
KURZ: 1,93
Vklad: 1/3Autor: slovenskaliga.sk/Peter Ork

Zdielaj