ANALÝZA: Young Boys Bern – ŠK Slovan Bratislava

V odvete cestuje Slovan na pôdu švajčiarskeho majstra, kde môžu iba prekvapiť. Asi nikto neočakáva že by zvítazili bez nejakých problémov. Ale lopta je guľatá a preto je futbal futbalom. Slovan zabojuje v Berne na umelej tráve nie len proti silnému súperovi, ale aj očakávanej početnej podpore publika a väčšina mu veľké šance na postup nedáva.

Slovan však po postupe cez Shamrock pôsobil v domácom zápase proti favoritovi kompaktne a súpera do veľa príležitostí nepustil. V kádri má navyše hráčov, ktorí sú schopní rozhodovať dôležité zápasy a bez šance určite nebude. Tréner Weiss je skúsený lišiak a ak ušije dobrú taktiku, tak „belasí“ môžu prekvapiť. Generálka na tento súboj Slovanu vyšla, keď v 1.kole Fortuna ligy vyhral v Poprade nad nováčikom z Liptovského Mikuláša 4:1 a to aj napriek početným zmenám v zostave. Jeho výhodou by mohlo byť, že môže v tomto súboji len prekvapiť.

Hráči Young Boys nevyhrali domáci titul štyrikrát v rade náhodou. Mužstvo je zohraté a aj v minulej sezóne tím z Bernu potvrdil, že sa nestratí ani v pohárovej Európe, keď EL vypadol až v osemfinále s Ajaxom, na ktorý YB jednoducho nemali. Tréner domáceho tímu spravil v 1.kole Super League iba štyri zmeny v zostave, nakoľko mužstvo sa ešte potrebuje rozohrať a tak o šetrení síl nemôže byť reč. Jeho zverenci sa poriadne vytrápili, keď v 52.minúte prehrávali už 1:3, ale súboj napokon otočili a to gólom v 93.minúte. Táto výhra ich tak zrejme môže ešte posilniť.

Slovan by však z tohto súboja mohol vytiahnuť dôležité poznatky a nájsť správny recept na favorizovaného súpera. YB sú jasným favoritom na postup, ale nemuseli by to mať jednoduché. Umelá tráva je veľmi rýchla, hlavne ak ju mierne pokropia. K tomu 15 000 divákov, mohli by sme vidieť viac gólov ako v Bratislave. Verím že jeden gól by mohol dať aj Slovan.

NÁŠ TIP: obaja dajú gól – áno
KURZ: 1,99 (Nike)