Bardejovský futbal hľadá novú tvár

Po skončení minulej sezóny si Partizán Bardejov do kroniky zapísal ôsme miesto v druhej lige. Zmena sa dala čakať. A prišla, keď dovtedajšieho trénera Jozefa Kukulského vystriedal 55-ročný Ryszard Kuźma z poľského Rzsesówa. Niekoľko hráčov si hneď po skončení uplynulej sezóny začalo hľadať nový klub. Dres Bardejova si na seba v budúcom ročníku neoblečú brankár Novák, ani trojica Horodník, Pyda, Šosták. Francúz Makela je zatiaľ v Paríži. S predstaviteľmi klubu komunikuje, no zmluvu nemá. Brazilčan Romulo Santos sa snaží dostať do kádra Senice. V tíme zatiaľ zostáva dvojica opôr Hamuľak s Grohoľom. Medzi prichádzajúcimi zaujal návrat odchovanca Dávida Berežného. Dvadsaťjedenročný kmeňový hráč Slovana Liberec bude obliekať dres Partizána jeden rok. Na dva roky podpísal zmluvu 24-ročný Ján Staško z Baníku Ostrava, ktorý v jarnej časti hral za Zvolen.

Športový riaditeľ Partizána Alexander Tyč vie, že zostaviť kompletný káder nebude jednoduché: “Chceli by sme dať viac príležitostí našim mladým odchovancom, piati sú v príprave. Keďže v 1. lige dorastencov sme sa ostatné dva roky zachraňovali, dostávali v “áčku” menej príležitostí. V danej chvíli hľadáme druhého brankára. Je tu na skúške vysoký Koziól zo Stali Mielec, uvidíme, či sa dohodneme. Podobne si preveríme aj ďalších chlapcov z Poľska. Dá sa povedať, že kostra mužstva zostala, spolu s mladými by mohli vytvoriť dobrú partiu do súťaže. Nový tréner si ich prístup k tréningom pochvaľuje.”

Partizán sa v príprave nabudil v zápase s prvoligovými Michalovcami po výsledku 2:2. V sobotu si zahrá v neďalekom Nowom Sanczi. Práve prvý prípravný zápas vo Svidníku potvrdil oprávnenosť miesta farmy pre druholigistu. “V klube máme stratégiu, rozpočet nechceme zvyšovať a mladí dostanú viac šanci. No ten prechod do druhej ligy je pre nich náročný. Určite farma vo Svidníku, ktorý hrá tretiu ligu, je dobrá vec. Tam sa môžu pripraviť na skok z mládežníckeho do mužského futbalu. U nás je tréningový proces nastavený ku kvalite, v nižších súťažiach je to iné. No sú tam aj hráči, ktorí by sa mohli u nás pripravovať,” vysvetľuje Tyč. Súťaže ešte stále čaká na žrebovanie i počet účastníkov. Definitíva by mala padnúť do konca týždňa. “Pätnásť klubov je jasných. Namiesto Liptovského Hrádku sa prihlásila Podbrezová B. Stále je otázna situácia ohľadom FC VSS Košice, najnovšie sa hovorí, že nastúpiť by mohli Lipany,” uzavrel Tyč.

zdroj: profutbal.sk
zdroj foto: partizanbj.sk

Zdielaj