Bundesligový Stuttgart požičal talentovaného hráča Senici

Tesne pred koncom prestupového obdobia dokázala Senica získať na hosťovanie kmeňového hráča bundesligového Stuttgartu. Na ročné hosťovanie sa sťahuje z nemeckého bundesligového klubu záložník Hans Nunoo Sarpei. Ešte len 19-ročný futbalista prišiel do nemeckého klubu z ghanského mužstva Liberty Accra v auguste 2016.

Rodák z Ghany zatiaľ na svoj prvý bundesligový štart ešte len čaká. Má za sebou ale už debut v zápase Nemeckého pohára proti Mönchengladbachu v v októbri 2016. Bohužiaľ si krátko po tomto stretnutí zranil meniskus a musel absolvovať operáciu. Klub mal záujem, aby sa hráč kvalitne rozohral a tak prišlo ku kontaktu s našim klubom.

Prestup sa “upiekol” po kontakte nášho klubu so športovým riaditeľom nemeckého klubu Michaela Reschkeho a výrazne nápomocný bol pri prestupe aj skaut Bayernu Mníchov Peter Varsík. Športový riaditeľ VfB Stuttgart Reschke k hosťovaniu pre oficiálnu stránku klubu povedal: “Hans je talentovaný mladý hráč, ktorý má našu dôveru. Jeho vývoj na Slovensku budeme pozorne sledovať.”

zdroj: fksenica.eu, foto: fksenica.eu

Zdielaj