Chudý a Sloboda novými posilami Spartaka, pošuškáva sa aj o návrate kanoniera Vlaska

Tesne pred koncom letného prestupového obdobia si vedenie klubu zazmluvnilo skúseného brankára Martina Chudého. Okrem neho sa do malého Ríma vracia Anton Sloboda. Už dlhšie sa avizovalo, že k talentovanému Martinovi Vantrubovi hľadá vedenie klubu skúseného brankára. Toho sa im podarilo nájsť v Tepliciach, odkiaľ prichádza 28-ročný MARTIN CHUDÝ.

“Pocity mám pozitívne. Trnava má krásny štadión a dobré zázemie. Kabína je taktiež super. Absolvoval som dva tréningy, myslím si, že to bude v pohode. Teším sa. Spartak je silná značka nielen na Slovensku. Verím, že ako tím budeme naďalej šliapať,” uviedol krátko po podpise zmluvy Chudý.

Rodák z Považskej Bystrice strávil posledné roky najmä v českej lige, kde obliekal dresy Dukly Praha či Teplíc. Do Trnavy prichádza odovzdať skúsenosti najmladšej dvojici brankárov. “Je to pre mňa nová úloha. Najstarší v tíme som ešte nebol. Taktiež sa však na to teším. Verím, že im nadobudnuté skúsenosti dokážem odovzdať a pomôžem v ich kariére. Dúfam, že dokážem ešte urobiť nejakú dieru do sveta, keďže mám stále dobrý vek. Každopádne je to zaujímavé,” vyjadril sa ďalej Martin Chudý.

Okrem brankára Chudého sa do Spartaka vrátil Anton Sloboda. Skúsený, tridsaťročný univerzál sa s červeno-čírnymi farbami rozlúčil po minulej sezóne. V nej patril k jedným z najvyťaženejších hráčov. Vzhľadom k jeho veku si chcel vyskúšať ešte raz zahraničný angažmán, kde mal rozrobené Poľsko či Holandsko. Nakoniec sa rozhodol vrátiť do malého Ríma.

“Nemal žiadny angažmán a v minulej sezóne u nás odohral dobré zápasy. Aj z toho dôvodu sme sa dohodli na polročnom pokračovaní. V zime uvidíme, čo bude ďalej. Veríme, že nám na jeseň pomôže. Čo sa týka Chudého, komunikovali sme asi mesiac. Spolu s trénerom brankárov Pavlom Kameschom sme si ho vybrali spomedzi všetkých kandidátov. Pozná slovenskú ligu a všade, kde pôsobil, dokázal vykryť pozíciu dvojky. Keď dostal šancu, počínal si dobre. Sme radi, že je tu. Dúfame, že pomôže celej brankárskej skupine,” nechal sa počuť generálny manažér Pavel Hoftych.

Slobodov príchod je reakciou najmä na nedávne zranenie Lukáša Greššáka, ktorého čakajú vyšetrenia kolena. V prípade, že sa naplnia najhoršie predstavy, od futbalu si oddýchne niekoľko týždňov. Okrem defenzívneho postu však môže pokojne zaskočiť i zraneného Štefana Pekára, novica v kádri trápia problémy s chrbtom. Jeho stav sa každým dňom zlepšuje.

Hovorí sa aj o príchode 27-ročného stredopoliara Jána Vlaska, ktorý bol pred odchodom do Poľska hviezdou Spartaka. Ten ho chcel viackrát odvtedy získať, ale neúspešne. Teraz by sa to mohlo zmeniť a bývalý reprezentant do 21 rokov by mohol prísť zo Zaglebia Lubin naspäť do Trnavy.

zdroj: spartak.sk , foto: spartak.sk

Zdielaj