Do Dunajskej Stredy prichádza posila z nemeckej Bundesligy

Maďarský futbalový reprezentant Zsolt Kalmár (22) prichádza na ročné hosťovanie do DAC. Mladý ofenzívny stredopoliar (nar. 9. júna 1995) je už štvrtý rok hráčom Red Bullu Lipsko, kam prestúpil zo svojho materského klubu ETO FC Győr. Prestupová čiastka sa pohybovala na úrovni 1 milióna eur. Za A-mužstvo „Býkov“ odohral vo svojej premiérovej sezóne 21 zápasov. Nasledujúce tri ročníky strávil v rezerve Red Bullu a na hosťovaní v FSV Frankfurt a dánskom Bröndby, kde však nedostával dostatok príležitosti. Jeho ďalšou zastávkou bude DAC. Na Žitnom ostrove sa pokúsi svoju sľubne rozvíjajúcu sa kariéru nasmerovať za úspechmi.

„Veľmi ma teší, že som sa stal súčasťou tohto výnimočného klubu. Myslím si, že DAC má veľmi smelé plány do budúcnosti a ja verím, že budem ich súčasťou a dosiahneme spolu veľké úspechy,“ vyjadril sa tesne po podpise zmluvy najnovší hráč v košiari trénera Rossiho.

Ten najväčší úspech 22-ročný hráč zatiaľ zažil v Győri, kde sa mu v sezóne 2012/13 podarilo získať maďarský titul. Kalmár dlhodobo patrí aj do reprezentačných výberov Maďarska. V roku 2014 sa zúčastnil s tímom U19 na európskom šampionáte. V troch zápasoch skupiny zaznamenal jeden presný zásah, rovnako ako jeho spoluhráč a tiež futbalista DAC-u Bence Mervó. Gólový úspech zopakoval aj o rok neskôr na MS U20. Ani v jednom prípade však Maďari nepostúpili zo skupiny a zhodne s 3 bodmi obsadili 3. miesto. Za reprezentačný A-výber debutoval 22. mája 2014, v remízovom dueli s Dánskom (2:2), dovedna si dosiaľ pripísal 9 štartov v najcennejšom drese.

„Už nejaký čas sme pracovali na príchode Zsolta a som rád, že naša snaha sa vyplatila a môžeme ho privítať v klube. Sme presvedčení, že Zsolt bude skvelým prínosom pre náš tím a touto cestou by som mu chcel zaželať všetko dobré v našom žlto-modrom drese,“ povedal Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC.

zdroj: fcdac.sk, foto: fcdac.sk

Zdielaj
DOXXbet bezrizikova stavka 20 eur