Dunajská Streda odštartovala letnú prípravu

Futbalisti DAC Dunajská Streda odštartovali vo štvrtok letnú prípravu na novú sezónu ako poslední zo všetkých tímov Fortuna ligy. Najväčšia zmena u žlto-modrých nastala na poste trénera, keď Csabu Lászlóa nahradil Talian Marco Rossi. Päťdesiatdvaročný Rossi v nedávno skončenom ročníku priviedol v Maďarsku k majstrovskému titulu Honvéd Budapešť. “Dokončil som prácu v Honvéde, vyhrali sme titul. To už je minulosť a teraz by som chcel urobiť niečo aj pre DAC. Nie som Mourinho, ani Mancini. Som normálny človek, normálny tréner, ktorý sa spoľahne na kvalitu svojich hráčov. Máme dobrý základ, ktorú tu nechal predchádzajúci tréner. Nemáme veľa času, o mesiac tu máme ligu.”

Otázka zmien v kádri ešte nie je definitívne vyriešená. Mužstvo zatiaľ posilnil brankár Macej z Michaloviec, šiesti hráči sa pripojili z devätnástky a dvaja z B-tímu. “Káder je veľmi mladý. Videl som niekoľko zápasov, ale nevidel som každého. Počas tréningov preveríme kvality hráčov a na základe toho sa budeme posilňovať,” dodal Rossi. Jeho asistentmi budú Branislav Fodrek i Taliani Cosimo Inguscio a Giovanni Costantino. Trénerom brankárov bude Martin Raška, kondičným trénerom Csaba Gábriš. V úlohe vedúceho mužstva sa predstaví Karol Pecze mladší.

Hráči na prvom tréningu: Slávik, Száraz – Kwin, Kocsis, Ljubičič, Živkovič, Kosorin, Aluku, Ľupták, Smon Pambou, Vida, Mervó, Pačinda, Špiriak, Domonkos, Bajič, Divkovič, Mészáros, Moďoroši, Pagáč, Sandal, Šimko

Chýbali: Macej, Huk, Šatka, Šafranko, Davis – reprezentačné povinnosti, Kontár, Almási – zranenie

Príchody: Macej (Michalovce), Špiriak, Domonkos, Bajič, Divkovič, Šimko, Moďoroši (všetci DAC U19), Pagáč, Šandal (obaja DAC B)

Odchody: Černák (skúška v Tatrane Prešov), Tofiloski, Németh, Michalík, Sarr, Brašeň, Štepanovský

zdroj: TASR
zdroj foto: fcdac.sk

Zdielaj