FK Senica ešte nevie či zloží káder na prvý majstrák

Letná príprava ubehla ako voda, a tak sme poprosili hlavného trénera Ivana Vrabca o jej zhodnotenie a takisto o tom, čo môžeme od úvodu sezóny očakávať.

Príprava bola hektická, ako ju hodnotíte?

“Príprava čo sa týka tréningového procesu, v tom problém nebol, splnili sme všetko čo sme chceli. Odohrali sme zo štyroch plánovaných duelov tri. Všetky sa skončili nerozhodnými výsledkami. Z pohľadu kádra, je úzky a určite by som bol rád a nielen ja, ale aj celý realizačný tím, ak by sa nám ho podarilo v poslednom týždni pred ligou rozšíriť. Uvidíme do akej miery sa nám to podarí.”

Aké pozitíva by ste v príprave vyzdvihli?

“Jednoznačne prístup hráčov. Tá skupina, ktorá tu je, dala do toho všetko. Nemôžem na nikoho z nich povedať, že nešli na dno svojich síl. Na ihrisku odovzdali všetko. Či už v tréningoch alebo zápasoch. Až samotné stretnutia ale ukážu, či hráči na to skutočne majú alebo nie.”

Asi najväčším problémom je ofenzíva?

“Zatiaľ sme dali tri góly v troch zápasoch. Do ofenzívy sa dostávame pomerne často, ale bez gólového efektu. Možno je to tým, že nemáme vhodné typy ofenzívnych hráčov. Uvidíme ako to dopadne, ale do útoku ešte budeme hľadať hráčov, ktorí by boli pre mužstvo prínosom.”

Kto vás v príprave potešil?

“Sú to obidvaja brankári, ale aj obrana, ktorej šéfuje Mišo Ranko. Veľmi dobre sa ukazuje zatiaľ Jurij Medvedev. Skúšame aj Podhorina, ktorý je tiež kvalitný futbalista. Naozaj slušnú fazónu má Richtárech z Trenčína, ktorého osobne poznám z môjho predošlého pôsobenia v tomto klube. Ten v príprave ukazoval, že je šikovný futbalista a že by nám mohol pomôcť v ťažkých ligových dueloch. Alan Kováč strieda dobré a zlé momenty. Verím, že vyskočia aj ďalší hráči ak dostanú dostatok príležitostí a bude sa s nimi pracovať, či už Reľovský alebo Martišiak, ale aj ďalší.”

Čo môžeme čakať od prvého stretnutia s Trenčínom?

“Momentálne je Trenčín niekde úplne inde ako my. Predovšetkým majú odohrané ťažké súboje v Európskej lige. Uvidíme ako to celé dopadne, či postúpia alebo nie. Majú dostatočne široký káder, kde v podstate majú k dispozícii dve jedenástky. To u nás je zatiaľ problém vyskladať jednu. Tu je predovšetkým obrovský rozdiel medzi nami a ním.”

 

Ďalšie otázky zodpovie tréner vo videu, kde hovorí o tom či zloží mužstvo na prvý majstrák

Súpiska:

Brankári: Šulla (po zranení netrénuje, jeho odchod je v štádiu riešenia), Plach, Milošovič
Obrana: Ranko, Podhorin, Červeňák, Otrísal, Kučera, Zaťko
Záloha: Krč, Malý, Miklós, Richtárech, Kosorín Matej, Reľovský
Útok: Kováč, Martišiak

Na skúške: Jurij Medvedev, Romulo Silva

Príchody: Vojtech Milošovič (brankár, DAC Dunajská Streda), Erik Otrísal (obranca, Spartak Trnava), Jakub Krč (záložník, ŠKF Sereď), Jurij Medvedev (obranca, Viktoria Plzeň), Dávid Richtárech (záložník, AS Trenčín), Oliver Podhorin (obranca, Zemplín Michalovce), Dominik Malý (záložník, Slovan Bratislava)

Odchody: Filip Blažek (záložník, Brondby Kodaň), Róbert Pillár (obranca, Mezőkövesd), Adrian Kopičar (záložník, Podbrezová), Peter Varga (záložník, Gyirmót), Daniel Turyna (útočník, Sparta Praha, ukončenie hosťovania), Boris Bališ (záložník, Spartak Trnava, ukončenie hosťovania), Adam Pajer (obranca, Mladá Boleslav, ukončenie hosťovania), Tomáš Brigant (záložník, Zbrojovka Brno, ukončenie hosťovania), Miloš Kratochvíl (záložník, Viktoria Plzeň, ukončenie hosťovania), Juraj Kotula (obranca, Slovan, ukončenie hosťovania), Branislav Šušolík (obranca, Žilina, ukončenie hosťovania), Ondrej Šašinka (útočník, Baník Ostrava, ukončenie hosťovania)

 

zdroj:  fksenica.eu
foto: fksenica.eu

Zdielaj